Ana içeriğe atla

aaa

GÜNER TEKNİK, SORUNSUZ ÜRÜNLERLE SORUNSUZ HİZMET SUNUYOR

14.02.2019 - 15:09

GÜNER TEKNİK FİRMA SAHİBİ AYDIN KAYIŞ: “ISITMA, SOĞUTMA, HAVALANDIRMA VE ENDÜSTRİYEL MUTFAK ÜZERİNE FAALİYET GÖSTERİYORUZ. MÜŞTERİLERİMİZE SORUNSUZ ÜRÜNLERLE SORUNSUZ HİZMET SUNUYORUZ.”

Güner Teknik Firma Sahibi Aydın Kayış, şirketiyle ilgili sorularımızı yanıtladı. 
Güner Teknik hakkında bilgi alabilir miyiz? 

Resmi olarak 2009’da kurulduk. 2005’ten itibaren ısıtma, soğutma, havalandırma, endüstriyel mutfak üzerine faaliyet gösteriyoruz. Çıraklık, kalfalık, ustalık sistemiyle rahmetli ustamızdan öğrendiğimiz işi daha iyi bir vizyonla ilerletmek ve müşterilere sorunsuz bir hizmet vermek amacıyla yolumuza devam ediyoruz.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? 
Son 15 yıldır restoran, kafe ve gıda sektörü üzerine çalışmalarımız oluyor. Restoran, kafe ve otellerde ana mutfak havalandırma sistemleri; ortam mahallerinde sigaralı, dumanlı havaları dışarıya tahliye sistemleri; onun dışında ısıtma ve soğutma tarzı özel imalatlarımız oluyor. 

Ürün segmentiniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Isıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerimiz var. Isıtma ve soğutma sistemlerimizi merkezi olarak yapıyoruz. Yani normal bir klima tarzı değil, merkezi olarak uygulamalarımızı gerçekleştiriyoruz.
Sistemler sürekli kendini yeniliyor ve teknolojik sistemler de yavaş yavaş Türkiye’ye girmeye başladı. Eskiden bildiğimiz sacdan, izolasyonlu ya da izolasyonsuz tarzda havalandırma sistemleri kullanılıyordu. Şu an tabii ki binaların yükselişi ve AVM’lerdeki yangın sistemlerinin önüne geçebilmek için elektrostatik sistem denilen bacasız havalandırma sistemi yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Elektrostatik havalandırma sistemin imalatını şu an Türkiye’de 4 firma yapıyor. 18 ila 20 arasında ithalatçı firma var. Bunun için 2009’da ithal kullanılan birkaç yerde uygulamalar yapıldı. 5 yıl önce yurt dışında Ar-Ge’lerini yaptık ve önümüzdeki yıl da imalat ve satışına başlayacağız. 

ELEKTROSTATİK SİSTEM, YANMA RİSKİNİ YÜZDE 5’LERE KADAR DÜŞÜRÜYOR
Peki, bu elektrostatik sistem müşteri için neleri kolaylaştırıyor? 

Dışarıya herhangi bir kirli ve zararlı havayı salmıyor. Tamamen çevre dostu bir sistem. Bunun en güzel avantajı, kanallarda oluşan yağlı tabakanın engellenişi… Yani binanın veya mahallin yanma riskini yüzde 5’lere kadar düşürüyor. Tabii bunun kullanım avantajlarının yanında maliyet, temizlik ve bakım giderleri de ister istemez fazla oluyor.  

Ürünleriniz Avrupa standartlarına uygun mu? Belgeleriniz var mı?
Piyasada şu an birçok yerde ürünlerimizi sunuyoruz ve uygulamalarımız var. Bunlar Avrupa standartlarında, TSE ve CE belgeli uygulamalar… Çin malı ürünü ithal edip piyasaya vermiyoruz. Müşteriye sorun yaratmayacak ürünler sunuyoruz. Çünkü sorun olan bir ürün bizim ilerleyişimizi engeller. Bu yüzden sorunsuz ürünle, sorunsuz hizmet sunmak daha sağlıklı. Şu an ürünlerimiz burger firmaları ve steak house’larda yoğun kullanılıyor. AVM’ler bu sistemi zaten mecbur kılıyor. Belediyeler de binaların yükselişi ve yeni proje bazlı baca çıkışları verilmediği için bu sistemi zorunlu kıldı. Bu yüzden dükkân ve işletme sahipleri bu sisteme dönüyorlar.

arf

Yukarı