Ana içeriğe atla

aaa

HAN ELEKTRONİK, BÜYÜK BİR TEKNOLOJİ ŞİRKETİNE DÖNÜŞÜYOR

08.10.2018 - 14:40

Han Elektronik Ar-Ge Müdürü Kaan Kandemir: “Çizgimizi bozmadan kendi yolumuzda ilerliyoruz. Artık büyük bir teknoloji şirketine dönüşüm dönemine girdik.”

17 yıldır güvenlik sistemleri sektöründe hizmet veren Han Elektronik’in Ar-Ge Müdürü Kaan Kandemir, ürün ve faaliyetleri ile ilgili sorularımızı cevapladı.
Ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında genel bilgi verebilir misiniz?
Han Elektronik olarak 17 yıldır güvenlik sistemleri sektöründe hizmet vermekteyiz.  Oldukça geniş bir ürün ailemiz var. Başlıca hizmet verdiğimiz alanlar; kamera izleme ve kayıt sistemleri, hırsız alarm ve yangın algılama sistemleri, plaka tanıma ve video analiz sistemleri, network ve fiber optik çözümlerden oluşmakta. Ürün portföyümüze 2017’de Honeywell Türkiye distribütörlüğünü imzalayarak yangın algılama sistemlerini de eklemiş olduk. Çok hızlı gelişen ve değişen güvenlik teknolojileri pazarında artık daha dinamik bir Han Elektronik var.
 
Son teknoloji ürünleriniz arasında neler var?
Önümüzde ISAF Güvenlik Fuarı var. Bu sene özellikle video gözetim sistemleri alanında müthiş yenilikler yaşandı. Türkiye distribütörlüğünü ve Türkiye ofisi temsilciliğini yaptığımız Milesight IP Kamera Sistemleri alanında lansmanını yapacağımız birçok ürün var. Yüz algılama sistemleri ve plaka tanımayı kendi üzerinde yapabilen özel algoritmaya sahip 2 model kamerayı görücüye çıkaracağız. Algıladığı yüz fotoğraflarını buluta yollayarak bulut datasındaki fotoğraflar ile karşılaştırma yapabilen bir sistem. Tabii ki günümüzde hızla artan nüfusun etkisiyle, yığılma olan bazı mega kentlerde güvenliği sağlamak için en son teknolojiler kullanılıyor. Sektörümüzün en güzel yanı, yeniliklere öncülük etmesi. Video analizler , görüntü işleme teknolojileri, hatta yapay zeka, doğrudan güvenlik alanıyla kendini entegre edebilen ve ürün haline çok kolay dönebilen teknolojiler.

Güvenlik sektörü hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz?
Güvenlik sektöründe bir çizgisi olan, uzun ve orta vadeli hedefleri olan bir firmayız. Ekibimiz her geçen gün büyüyor. Dijital içerik üretimi, sosyal medya ve Youtube gibi alanlarda da faal olup son kullanıcı ve çözüm ortaklarımızı da hedef alan bir bilinçlendirme gayesi taşıyoruz. Sektörümüzde rekabetin çok yüksek olması, birçok yeni markanın olması, kalitesiz ürün ithalatının, hatta merdiven altı üretimin olması bizi korkutmuyor. Çok hızlı büyüyen firmaları gördüğümüz kadar, hatırlardan bile silinen, ismi değişen birçok şeye şahit oluyoruz. Biz kesinlikle kendi yolumuzda çizgimizi bozmadan ilerleyen bir firmayız. Artık büyük bir teknoloji şirketine dönüşüm dönemine girdik. Daha çok çalışmalı ve pazarın ihtiyaçlarına daha çok cevap verebilmeliyiz.

Hedef ve beklentileriniz neler? 
Orta ve uzun vadeli hedefler doğrultusunda ilerleyen bir firmayız. 2017 ve 2018’de Türkiye’nin 7 farklı bölgesinde seminerler verip çözüm ortaklarımızla buluştuk. İnteraktif bir katılım sistemi gerçekleştirerek beklentiler ve talepler için birçok bilgi ve görüş alışverişinde bulunduk. Sektörün bölgesel bazlı sıkıntılarını istatistiksel olarak çıkardık. Dediğim gibi, büyük bir teknoloji şirketine dönüşüm dönemindeyiz.  İhtiyaçları iyi dinlemeli ve anlamalı, sektöre yön verecek hamleler yapmalıyız. 

fqwf

arf

Yukarı