Ana içeriğe atla

aaa

KAMU VE ÖZEL SEKTÖR ŞİRKETLERİN VAZGEÇİLMEZ ÇÖZÜM ORTAĞI BASAMAK GRUP

10.04.2019 - 12:12

BASAMAK GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI İLKNUR KILIÇ: “TÜRKİYE GENELİNDE ŞİRKETLERE BEYAZ YAKA VE MAVİ YAKA OLMAK ÜZERE İKİ FARKLI ALANDA İŞE ALIM HİZMETİ VERMEK AMACIYLA KURULDUK. TEMİZLİK, CATERİNG, RESTORAN İŞLETMECİLİĞİ, GÜVENLİK, ENTEGRE TESİS YÖNETİMİ GİBİ BİRÇOK ALANDA FAALİYET SÜRDÜRÜYORUZ.”

Türkiye genelinde şirketlere beyaz yaka ve mavi yaka olmak üzere iki farklı alanda, giriş pozisyonlarından üst düzey yönetici pozisyonlarına kadar personel işe alım hizmeti vermek amacıyla kurulan Basamak Grup; Temizlik, Catering, Restoran İşletmeciliği, Güvenlik, Entegre Tesis Yönetimi gibi birçok alanda faaliyet sürdürüyor. 
Erkek egemen kabul edilen birçok sektörde disiplinli çalışmaları ve estetik bakış açılarıyla kendine yer edinen kadınlar, duygusal zekâlarıyla da iş dünyasına farklı bir perspektif kazandırmayı başarmış durumda. Sıfırdan başladığı iş hayatında, profesyonel iş dünyasında edindiği bilgi ve tecrübeleri hayaliyle buluşturarak kurduğu Basamak Grubu, faaliyet gösterdiği alanlarda liderliğe taşıyan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı İlknur Kılıç ile girişimci bir iş kadını olarak sektörüne sunduğu hizmetleri ve hedeflerini konuştuk.

Girişimci bir iş kadını olarak kariyer öykünüzü bizimle paylaşır mısınız?
İş hayatıma daha öğrenciyken üniversitede başladım. Gerçi çocukluğumdan beri bir girişimci ruhum, ticarete karsı bir ilgim vardı. Üniversite bittikten sonra bir süre öğretmenlik yaptım. Eşimin ve oğlumun İstanbul’da olması, benim de başka bir şehirde olmam nedeniyle İstifa edip tekrar İstanbul’a döndüm. 2008’e kadar Türkiye’nin sayılı kurumlarında yönetici olarak İş hayatıma devam ettim. 2008’de Basamak Hizmetler Grubu’nda Genel Müdür olarak işe başladım. 2009’dan bu yana da şirket ortağı ve yönetim kurulu başkanı olarak iş hayatıma devam etmekteyim.

Kurulduğunuzda sektöre yönelik hangi hizmeti veriyordunuz?
Şirket kurulumunda insan kaynakları ve çözümleri sağlayan bir firma olarak hizmet vermeye başladık. ‘Doğru İnsan Doğru İş’ mottosuyla kısa sürede insan kaynaklarında müşterilerimizin tercih ettiği firma olduk. Daha sonra hizmetlerimize Basamak Temizlik, Handan Catering, Handan Restoran İşletmeciliği, Basamak Güvenlik, Basamak Entegre Tesis Yönetimi, Sananelazim markalı internet üzerinden hizmet sağlayan portal yönetimi gibi çeşitli grup firmalarımızı da ekleyip hizmet sektöründe tıpkı adımız gibi basamakları emin adımlarla tırmanmaktayız.

Şirketinizin kısa ve uzun dönemdeki hedefleri nelerdir?
Biz firma olarak her yıl hizmet sektörünün başka alanlarında yeni firma açılımı yapıp hizmet yelpazemizi artırmaya çalışmaktayız. İstihdam sağlamak her zaman hep önceliğimiz oldu ve olmaya devam edecek. Özellikle bayan istihdamı, bayanların gelişimi ve iş hayatına kazandırılması üzerine çok fazla çalışma yapıp meslek eğitimleri düzenlemekteyiz. Tüm sektörlerde olduğu gibi yetişmiş işgücü işletmeninin en etkin kaynaklarından biri. Aslında uzun vadedeki hedeflerimiz için kısa vadede konulan hedeflere varılması gerekir. İyi analizler, güçlü stratejiler kurup değişen dünya ve ekonomiler içinde hızlı manevralarla vizyonumuzu iyi belirlememiz gerekmektedir. Biz bu nedenle doğru, güçlü ve azimli bir ekiple yılmadan yolumuza devam etmekteyiz.

arf

Yukarı