Ana içeriğe atla

arf

KOVMATİK İLE KUŞ SORUNUNA PROFESYONEL ÇÖZÜM

10.02.2018 - 14:01

Kuşlar… Belki de pek çok insanın tahmin edemeyeceği şekilde ekonomik ve sağlık merkezli etkileri ile en büyük olumsuzluğa sahip hayvan türlerinden biri… Binalarda yuvalanmış kuşlar, özellikle işletmelere çok ciddi maliyetler getirebiliyor. Öyle ki bazı işletmelerde, kuş dışkılarını temizlemek ve alana kuş sokmamak için personel istihdam edildiği dahi gözleniyor. Bu durum, riski yüksek ve ek olumsuzluklar barındıran bir çalışma seyri ortaya çıkarmakta, kalıcı çözüm elde etmek ise mümkün olmamaktadır. 

İNSANCIL, ÇEVRECİ, TOKSİN İÇERMEYEN YÖNTEMLER…
Kuşlarla mücadele yöntemlerinde birçok alternatif çözümler bulunuyor. Uygulanabilecek bu çözümler doğru noktaya, doğru uygulama yapıldığında sonuç verebiliyor. Yani buradaki en önemli unsur, profesyonel bakış açısı ile doğru cihaz ve ürünün uzman ekiplerce uygulanmasıdır. Bu noktada Kovmatik, kuşlara yönelik sorunları olduğunu aktaran kişi ve kuruluşlara ilk olarak tespit ve inceleme aşamasını başlatıyor ve proje ekibi ön keşif aşamasında sorunun ve tesisin genel profilini gözlemliyor. Yoğun sorunun yaşandığı tesisin,  nasıl bir üretim yaptığı, hangi kuş cinsinin olduğu, yoğunluk derecesi, kuşların o alanı yaşama alını mı yoksa konaklama alanı mı olarak kullandığı, tesisin büyüklüğü… vb. konuları birebir yerinde incelemeler yaparak raporluyor ve ihtiyaç sahibi iş ortağı ile tespitleri paylaşıyor.
Çözüm değerlendirmesinin ilk aşamasında; bünyesinde sorumlu ve yetkili proje ekibiyle, ürünler ve diğer çözüm başlıkları belirleniyor. Çıkan sonuç, BIRD-X firma yetkililerine sunulduktan ve görüşleri alındıktan sonra netleştiriliyor. Kovmatik için çok önemli olan bu aşama ile tüm dünyada uygulanan ve yıllar sonunda oluşturulan tecrübelerin katkısı ile müşterilere en doğru ve etkili çözüm sunuluyor. Oluşturulan projenin ve teklifin onaylanması sonrası uygulama aşaması ve gerekli kurulumlar yapılıyor. Sonraki dönemde, takip aşaması ve yeterlilik gözlemi ile elde edilen verimden emin bir şekilde işlemler tamamlanıyor. Onay alınan projenin uygulanması, uygulama sonrası takibi, yıl içindeki yaşanan sorun veya verimliliği, elde edilen başarının gözlemlenmesi vs. süreçlerin tamamını ise Kovmatik, müşteriler ile tüm bir yıl boyunca takip ediyor. 
İşletmelerin büyüklüğüne ve kendilerine özel dinamiklerine göre değişen maliyet ile birlikte Kovmatik; kuş sorunu olan bir işletmenin kuş kaynaklı sorunlara harcadığı 2-3 aylık maliyetle, 10 yıl boyunca süreklilik sağlanan çözümler üretebiliyor. Bütüne bakıldığında bu sistemlerin yüksek bir maliyeti söz konusu olmadığı gibi,  oluşturulan kalıcı çözümler ile işletmelere ek kazançlar (kayıpların giderilmesiyle) sunuluyor. 
Firma olarak kalite standartları ve kurumsallığa önem veren Kovmatik, uluslararası GSA, ISO 9001-10001-1401-1801 kalite yönetim sistemlerini uyguluyor.  
Kuş kaynaklı sorunları yeşil, insancıl, çevreci, toksin içermeyen yöntemlerle sorun olmaktan çıkaran Kovmatik; bilime dayanan, bilgili,  çözüm odaklı, müşteri memnuniyeti hedefli profesyonel ekibi ve kurumsal kimliğiyle ticari hayatınızdaki çözüm ortağınız…

Kuşlarla mücadele de HİZMET VERDİĞİMİZ YÖNETEMLER; 
- Kuş Kovucu cihazlar ( Sonik ve/veya Ultrasonik kovucular 
- Kuş Ağı (Kuş filesi ) Kuş Teli uygulama  Kuşlara fiziki bariyer koymak 
- Lazer kovucular (kuşların gözlerine Hitap eder ) iç alan ve/ veya dış alan lazeri
- Görsel Kovucular (kuşların korkacağı alışkanlık yapmayan görsel kuş kovucu ürünler)
- Organic(Natürel Kovucu) Kuş kovucu jel, Kuş kovucu sıvılar 

arf

Yukarı