Ana içeriğe atla

aaa

RİTİM GRUP SEKTÖRDE LİDER FİRMALAR ARASINA GİRECEK

13.11.2018 - 11:24

RİTİM GRUP KURUCU ORTAĞI FATİH YILDIZ: “BU ZAMANA KADAR PERSONELİN ÜCRETİNİ HER AY DÜZENLİ YATIRAN, VERGİ VE SGK BORCU OLMAYAN RİTİM GRUP, KISA SÜREDE SEKTÖRDE LİDER FİRMALAR ARASINDA YER ALACAKTIR.”

Ritim Grup Kurucu Ortağı Fatih Yıldız, hizmet ve hedefleriyle ilgili sorularımızı cevapladı. 

Öncelikle firmanızla ilgili kısaca bilgi verebilir misiniz?
Ritim Grup, 2014’te kuruldu. Firmamız 100’den fazla lokasyonda hizmet veriyor. Kuruluşumuzdan bu yana kontrollü büyümenin sonucunda artan sorumluluklarımız bizi hizmet çizgimizi sürekli geliştirmeye yöneltmiştir. Alanında en iyi özgeçmiş ve yeteneğe sahip personelleri özenle seçip son teknoloji sistem ve ekipmanlarla donatıyoruz. Tecrübe ve özgüvenle kurumsallaşmada çok iyi bir noktaya ulaşmış durumdayız.
 
Hizmet verdiğiniz alanlar nelerdir?
Özel güvenlik hizmetleri, güvenlik sistemleri, yönetim hizmetleri, temizlik hizmetleri ve iş gücü destek hizmetleri...

Güvenlik hizmetlerinizi nerelere veriyorsunuz?
Site ve özel konutlara, hastanelere, fabrikalara, şirketlere, otellere, alışveriş merkezlerine ve çeşitli organizasyonlara güvenlik ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ayrıca VIP yakın koruma hizmetlerimiz de var.

Temizlik hizmetlerinizle ilgili bilgi alabilir miyiz?
Temizlik hizmetlerimizi inşaat sonrası temizlik, dış cephe cam temizliği, endüstriyel temizlik, zemin cilalama ve havuz temizliği olarak sıralayabiliriz.
 
Yakın dönemle ilgili hedefleriniz neler? 
Türkiye genelinde bölge müdürlükleri açmak, müşteri sayısını ve saygınlığını artırmak, sektörde lider yerli firma olmak.

Pek çok güvenlik şirketi, özel güvenliklerin işçi statüsünde olmasından yakınıyor. Sizce 5188 numaralı yasa, sektörün ihtiyaçlarına ne kadar cevap verebiliyor? Özel güvenlik personeline verilen yetkiler yeterli mi? Ya da ne gibi yetkiler verilmeli?
Yasanın özel güvenlik sektörü, güvenlik görevlisi, hizmet alan müşteri ve SGK yönünden tüm detayları kapsaması gerektiğini düşünüyoruz. Özel güvenlik görevlilerinin yetkileri, eğitim standartları artırıldıktan ve yeterli denetim mekanizması kurulduktan sonra artırılmalı. Elle arama ve kimlik sorma yetkisi ise mutlaka getirilmeli.

5188 SAYILI YASADA DÜZENLEME YAPILMALI

Sektörde hizmet veren özel güvenlik firması olarak yasa değişikliği istiyor musunuz? 

5188 sayılı Özel Güvenlik Yasası’nda düzenleme yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Öncelikle personellerin eğitim standartları yükseltilmeli, kimlik yenileme süreleri 2 yıla düşürülmeli, yenileme sınavlarında başarı puanı istenmeli, fiziksel ve psikolojik yeterlilik belgesi tam teşekküllü hastanelerce verilmeli. Merdiven altı diye tabir edilen, personele elden ödeme yapan, SGK primlerini asgari ücretten yatıran firmalar sektörden arındırılmalı, güvenlik şirketi açmak zorlaştırılmalı, güvenlik görevlilerinin güvenlik şirketlerine bakış açısı düzeltilmeli, güvenlik şirketlerine saygınlık kazandırılmalı, güvenlik şirketleri personelin yeterliliği hakkında rapor verebilmeli.

Sektörün ve firmanızın geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Hayalperest ve kısa sürede zengin olmak isteyen kişilerin kurduğu şirketler, güvenlik görevlilerine, hizmet alan müşterilere ve yasal çalışan güvenlik firmalarına ciddi zararlar vermekte. Sektöre saygınlık kazandırmak için en seri bir şekilde bu firmaların önüne geçilmeli. Bu zamana kadar personelin ücretini her ay düzenli yatıran, vergi ve SGK borcu olmayan Ritim Grup, kısa sürede sektörde lider firmalar arasında yer alacaktır. 

arf

Yukarı