Ana içeriğe atla

aaa

TAMAMEN YERLİ SERMAYELİ DGR’NİN ASLİ İŞİ TESİS YÖNETİMİ

10.04.2019 - 12:25

DGR SERVİS AŞ OPERASYON DİREKTÖRÜ OZAN ÖZGÜR DOĞRU: “SON YILLARDA MAALESEF ASIL İŞİ TESİS YÖNETİMİ OLAN BİRÇOK FİRMA, YA YABANCI YATIRIMCIYA SATILDI YA DA KAPANDI. DGR, TAMAMEN YERLİ SERMAYELİ VE ASLİ İŞİ TESİS YÖNETİMİ OLAN VE BU ALANA ODAKLANMIŞ BİR ŞİRKETTİR.”

DGR Servis AŞ Operasyon Direktörü Ozan Özgür Doğru, sorularımızı cevapladı.

Öncelikle, DGR Servis AŞ ile ilgili bilgi alabilir miyiz? 
1999’da kurulan DGR, bu yıl 20. yaşını kutluyor. Her zaman kendisine gelişme ve büyüme hedefi koyan, ayrıca ekonomisini güçlü temellere dayandırarak değişen dünyaya ayak uyduran bir vizyonla ilerleyen DGR, 3 bine yakın insanı istihdam eden, 100 milyon liranın üzerinde bir bütçeyi yöneten, kurumsal yönetim anlayışını benimseyen bir şirket haline gelerek sektörde kalıcı bir yer edindi. İlk olarak sosyal hizmet alanında faaliyet gösteren DGR, sektörde ortaya çıkan ihtiyaçlarla birlikte temizlik, güvenlik, teknik bakım, e-ticaret teslimat ve operasyonel hizmetler ile endüstriyel tesis hizmetleri gibi alanlarda da faaliyet göstermeye başladı. 

DGR Servis AŞ, gerçek anlamda tesis yönetim işini nasıl yapmaktadır?
Bize göre tesis yönetimi, belirli kalıplara sokulamayacak kadar geniş yelpazesi olan bir sektördür. Örneğin; biz DGR olarak Türkiye’nin en büyük sanayii kuruluşlarından olan ve en fazla ihracat yapan ilk 3 firmadan biri olan Ford Otosan’ın tüm fabrikalarındaki üretim bantlarını yönetiyoruz. Üstelik bunu yaparken ülkemizde gelenekselleşmiş adam/çalışma günü mantığıyla değil, gelişmiş sanayii ülkelerindeki ‘ürettiğin kadar kazan’ mantığıyla bu süreci yönetiyoruz ve bunu da endüstriyel tesis yönetimi olarak görüyoruz. Ayrıca, ülkemizdeki en büyük lojistik firmalarının depo ve antrepolarını yönetiyoruz, yine ülkemizin en büyük perakende ve toptan gıda satış markalarından CarrefourSa’nın son tüketicilerine, Metro Grossmarketler’in toptan alım yapan hotel, restoran ve kafe müşterilerine sunduğu online alışveriş sistemini yönetiyoruz. Özetle, tesis yönetimini sadece aidat toplayan, bina ve site yönetimi yapan bir iş olarak görmüyor, hayatın her alanında uygulanabilir bir iş-süreç yönetimi olarak görüyoruz.

Referanslarınızla ilgili bilgi verebilir misiniz?
Türkiye’nin büyük kuruluşlarına çözüm ortağı olarak hizmet veriyoruz. Bunlar; CarrefourSA, Ford Otosan, Metro Grossmarket, Omsan Lojistik, Netlog Lojistik, JLL, Fiba Gayrimenkul, Astaş Holding, Vodafone, Türk Telekom gibi şirketlerdir. Bunlarla birlikte yurt genelinde marka bilinirliği yüksek birçok AVM ve site-konut projelerinde yer almaktayız. Bu büyük markaların çözüm ortağı olmanın dışında asıl önemsediğimiz konu, bu bünyelerin içerisinde uzun süre kalabilmektir. 

Şu an kaç noktada ne kadar konut, iş yeri ve tesise hizmet veriyorsunuz?
150’den fazla projede, 3 bin 500’ün üzerinde konut ve işyerine, 3 bine yakın personelle hizmet veriyoruz.

Sektörde DGR Servis AŞ’yi farklı kılan özellikler nelerdir? 
20 yıldır bu sektöre hizmet veren DGR’nin asli ve tek işi tesis yönetimidir. Son yıllarda maalesef asıl işi tesis yönetimi olan birçok firma, ya yabancı yatırımcıya satıldı ya da kapandı. Bunun dışında sektörde yerli sermayeli şirketlerin birçoğu da asıl işi olarak tesis yönetimini görmemektedir. Özetle, DGR tamamen yerli sermayeli ve asli işi tesis yönetimi olan ve bu alana odaklanmış bir şirkettir.
 

arf

Yukarı