Ana içeriğe atla

aaa

TANSA TURNİKE, GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİNİ SAAT GİBİ İŞLİYOR

08.10.2018 - 15:14

“Saat gibi” çalışan turnikeleriyle güvenli geçişler sağladıklarını söyleyen Tansa Turnike Genel Müdürü Yalçın Sarı, ürün yelpazeleri hakkında bilgiler verdi.

Geçiş kontrol sistemleri konusunda faaliyetleriniz daha çok hangi alanlarda yoğunlaşıyor? 
Özellikle Raylı Sistemler tarafında dış ortama dayanıklı ve bu yoğunluğu kaldırabilen ürünler üretiyoruz. Samsun, Eskişehir, Malatya gibi birçok şehrin raylı sistemlerinde ürünlerimiz kullanılmaktadır. Şu an ülkemizde ciddi ilerleme sağlamış inşaat sektöründe yapılan lüks binalar, iş hanları ve rezidans tarzı yerlere şık tasarımı olan görsele hitap eden optik turnikeler yapıyoruz. Özellikle İstanbul’da yapılmakta olan tüm tower’lar Tansa optik turnikelerini tercih etmektedir. Stadyum projeleri de bizler için çok önemli, ürettiğimiz sağlam mekanizmalar ile şu an süper lig ve PTT liginde oynanan birçok stadyum turnikelerinde Tansa turnike markası bulunuyor. Özellikle son dönemde Toki ile startı verilen yaklaşık 30 adet stadyum ile yakından ilgileniyoruz. 
Bunlardan şimdilik Trabzon, Samsun, Antalya, Sivas, Başakşehir gibi stadyumlar teslim edilmiş olup birçok stadyum için üretim devam ediyor. En son Beşiktaş İnşaatın kendi yaptığı Vodafone Arena stadyumunun turnikelerini teslim ettik.

Ürün yelpazeniz ve fonksiyonlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?
Ürün yelpazemiz Tripod turnikeler, boy turnikeler, optik turnikeler ve swinggate olarak ayrılıyor. Tripod turnikeler, daha çok personel ve yemekhane takip programları için kullanılıyor. Ayrıca raylı sistemler içinde tercih edilmektedir. Tripod turnikeler 3 kollu olup kişilerin tek tek girişlerini sağlıyor. Boy turnikeleri, stadyumlar ve cezaevi gibi yüksek güvenlik isteyen mekanlar için tasarlanmıştır. Kişilerin boy yüksekliğinde yapılarak kesinlikle kaçak geçişe izin vermiyor. Optik turnikeler tasarımın daha çok dikkat çekeceği görsele hitap eden yerler için tasarlanmıştır. Kişiye temas etmeden cam kanatlar ile gövde üzerindeki sensörler sayesinde kişilerin tek tek geçişini sağlıyor. Sensör sayısı artırılarak valiz, çanta ve çocuklu geçişleri de kontrol altına alıyor. Swinggateler  ise makam girişleri, engelli ve malzeme geçişleri için kullanılıyor. Tek kanatlı olarak kalabalık geçişleri kontrollü olarak sağlıyor.

Yakın ve orta vadeli teknolojik hedefleriniz nedir? Yeni ürün ve uygulamalar söz konusu mu? 
Tansa Turnike, şu an yaptığı ihracat ile beraber ihracatını daha da artırarak emin adımlarla dünya pazarında yerini almayı hedeflemiştir. Genç, dinamik ve her zaman Tansa Turnike’ye daha fazla ne katabilirim düşüncesi ile çalışan personeli ile dünya pazarında lider turnike üreticilerinden birisi olmayı hedefliyoruz. Bunun için de Ar-Ge, satış ve üretim departmanları birbirleri arasındaki iletişimlerini yüksek tutarak koordineli bir şekilde çalışıyor.

arf

Yukarı