Ana içeriğe atla

aaa

TEPE SERVİS VE YÖNETİM MİNİMUM MALİYETLE MAKSİMUM HİZMET SUNUYOR

10.04.2019 - 12:23

TEPE SERVİS VE YÖNETİM AŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MİKTAT KUZHAN: “YÖNETİMİNİ ÜSTLENDİĞİMİZ BİNA VE TESİSLERDE BİRÇOK YAN İŞ SÜRECİNİ, UYUM İÇİNDE, UZUN VADELİ VE FONKSİYONEL OLARAK YÖNETİYORUZ. MİNİMUM MALİYETLE MAKSİMUM HİZMET SUNUYORUZ.”

Tepe Servis ve Yönetim AŞ Genel Müdür Yardımcısı Miktat Kuzhan, sorularımızı cevapladı.

Öncelikle Tepe Servis’in tesis yönetim tecrübesinden kısaca bahsedebilir misiniz?
Kurulduğumuz günden bu yana yurt genelinde entegre tesis yönetimi hizmeti sunuyoruz. Sektörümüzün yüzde 100 Türk sermayeli lider şirketiyiz. 10 yıl gibi kısa bir sürede Fortune 500 listesinde yer alma başarısı gösteren birkaç şirketten biriyiz.

Yönettiğiniz bina ve tesislere ne tür avantalar ve tasarruflar sunuyorsunuz?
Yönetimini üstlendiğimiz bina ve tesislerde birçok yan iş sürecini, uyum içinde, uzun vadeli ve fonksiyonel olarak yönetiyoruz. Tek bir elden, profesyonel ekiplerce yönetilen süreçler sayesinde hem maliyetler düşüyor hem performans artışı sağlanmış oluyor. Minimum maliyet ve maksimum hizmet sunuyoruz.  Ayrıca tesis yönetimi, profesyonel bir şekilde gerçekleştirildiğinde tesislerin değerini koruyup artırarak rekabet avantajı yaratan bir hizmettir. Biz de bunu sağlıyoruz.

Maliyet avantajı ve enerji tasarrufu için hangi uygulamalardan faydalanıyorsunuz? 
Geliştirilmesine katkı sağladığımız yazılımlarla sahibi olduğumuz temizlik araçlarını en efektif şekilde kullanabiliyoruz. Söz konusu yazılımla örneğin hangi saatte hangi ekipmanın çalışması gerektiğini tespit edebiliyoruz. Enerji analizörler sayesinde optimum fayda sağlayan ekipmanlarımızı raporlayabiliyoruz. Termal kameralar ve SCADA sistemlerle düzenli kontroller yapıyoruz. Ayrıca enerji alanında uzmanlaşan firmalarla işbirliği içerisinde, tüm sistemlerimizi düzenli periyotlarla kontrol ediyor ve sonuçları raporluyoruz. Ayrıca sektörü yakından takip ederek tasarruflu ancak uzun ömürlü ekipmanlar tercih ediyoruz.  

Bina ve tesisleri yönetirken hangi alanlarda hizmet veriyorsunuz?
Biz bina ve tesisleri yönetirken tüm alanlarda hizmet verebiliyoruz.  Yönetim, Teknik, Muhasebe, Kiralama, Temizlik, Güvenlik, Catering, Bahçe Bakım, İlaçlama, Danışmanlık, Hukuk Danışmanlığı, Otopark Hizmeti, Concierge Hizmeti,  Bina Bakım, Cihaz Bakım,  Sözleşme Yönetimi, Satın alma hizmetlerini profesyonel bir şekilde yönetiyoruz.

Mersin, Isparta ve Yozgat’taki şehir hastanelerinin yönetimini yapıyorsunuz. Bu alandaki hizmetlerinizle ilgili bilgi verebilir misiniz?
Hastanelerde 13 farklı alanda hizmet veriyoruz. Ülkemizde hizmete giren ilk 3 şehir hastanesinin tercihi Tepe Servis ve Yönetim olmuştur. Ayrıca yakın tarihte Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise tüm birimleri tek seferde inşa edilen 3. büyük hastanesi olan Ankara Şehir Hastanesi’ne de hizmet vermeye başladık. Şehir hastanelerinde Medikal Olmayan Genel Destek Hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca Isparta Şehir Hastanesi’nde medikal bakım hizmetleri, yer ve bahçe bakım ile bina destek hizmetleri de veriyoruz.

Şu an kaç il ve noktada kaç personelle hizmet veriyorsunuz?
Bilkent Hizmet Grubu şirketleri içerisinde, oldukça kontrollü ve hızlı büyüyen şirketlerden biriyiz. Özellikle entegre tesis yönetimi hizmet çeşitliği nedeniyle her geçen gün ekibimize yeni çalışma arkadaşlarımız katılıyor ve gerçekten istihdam yaratma gücümüz çok yüksek. Ayrıca kadın çalışan sayımız yüzde 54.  Hem kadın çalışan hem de kadın yönetici oranlarımızla ödüller alan bir şirketiz.

arf

Yukarı