Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

TURİZM İŞLETMELERİ NILFISK TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP

15.03.2019 - 10:38

Nilfisk Türkiye Ürün Müdürü Burak Yaşar: “Otellerimizin temizliğe yönelik ekipman ihtiyaçlarını çok iyi araştırdık ve olmazsa olmazları üzerinde çalıştık. Bu noktada turizm işletmeleri bizim en çok dinlediğimiz ve üzerinde çalıştığımız pazarlardan biri.”

14 yıldır ülkemizde temizlik sektöründe faaliyet gösteren Nilfisk Türkiye, birçok profesyonel işletmeye ürün ve çözüm sunuyor. Çözüm ürettikleri birçok profesyonel işletme arasında turizm işletmelerinin kendileri için önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Nilfisk Türkiye Ürün Müdürü Burak Yaşar, “Günümüz dünyasında müşteri deneyiminin önemi her alanda artıyor. Benzer bir durum tabiatıyla otellerimiz ve konukları için de geçerli. Otellerimiz için temizlik işlerinin bu deneyimin en önemli parçalarından biri olduğu ise aşikar. Nilfisk olarak otellerimizin temizliğe yönelik ekipman ihtiyaçlarını çok iyi araştırdık ve olmazsa olmazları üzerinde çalıştık. Bu noktada turizm işletmeleri bizim en çok dinlediğimiz ve üzerinde çalıştığımız pazarlardan biri.” dedi. 
Ürün yelpazeleri içerisinde bazı ürünlerin telaffuz edilirken otellerle birlikte anıldığını ifade eden Yaşar, “Horeca segmentinin satışlarımız içerisinde ciddi bir paya sahip olduğu rahatlıkla söylenebilir. Nilfisk Türkiye, turizm işletmelerine temizlik ekipmanı anlamında farklı çözümler sunmakta. Bunlar arasında dünyanın en sessiz çalışan elektrikli süpürgeleri, kimyasalı verimli kullanan zemin temizleme ve halı yıkama makineleri, süpürücüler ve basınçlı yıkama makineleri sayılabilir. Bu ürün gruplarından özellikle elektrikli süpürge grubunda sessizliğin ve dayanıklılığın önemli kriterler olduğunu gözlemliyoruz. Nilfisk’in devrim yaratan patentli zemin bakım çözümleri ile başlıca kriterler olan su ve kimyasal tüketiminin azaltılması, kapalı alan hava kalitesinin artırılması ve zemin temizlik uygulamalarının genel çevresel etkilerinin azaltılması hedeflenmektedir.” şeklinde konuştu. 

KALİTELİ ÜRÜNLER MALİYETLERİ DÜŞÜRÜYOR
“Her bir konuk için yüksek rekabetin yaşandığı ve ilk izlenimin çok önemli olduğu son dönemlerde otel satın alma yetkililerinin bu anlamda oldukça bilinçli davrandığını gözlemliyoruz.” diyen Nilfisk Türkiye Ürün Müdürü Burak Yaşar, sözlerine şöyle devam etti: “Yine araştırmalarımız sonucunda, turizm işletmelerinin arıza anlamında problem çıkarmayan, hızlı servis ve yedek parça desteğine, sessiz ve kolay kullanıma sahip ürünlere ihtiyaç duyduklarını fark ettik. Bu kriterleri göz önüne alarak, otel temizlik ekipmanlarının toplam sahip olma maliyetlerini değerlendirmek gerekiyor. Orta ve uzun vadede temizlik ekipmanları için ayırdığınız toplam bütçeye odaklanıp kaliteli ve sık arızalanmayan ürünlerin kullanılması ile turizm işletmelerinin toplam sahip olma maliyetleri düşürülebilir. Ayrıca, sadece turizm işletmeleri özelinde olmamakla birlikte, lityum aküye sahip süpürgeler ve küçük boyutlara sahip zemin temizleme makinelerinin yükselen bir trende sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yine benzer bir şekilde bağlantılı olarak çalışan, makine kullanıcısına düzenli rapor ve bildirimler gönderebilen çözümleri de son dönemlerde deneyimliyoruz. Bağlantılı çalışan ekipmanların ötesinde, sensörler yardımıyla otonom temizlik yapabilen ekipmanların Ar-Ge süreçlerinin de hızlandığını söyleyebiliriz.”

yurtiçi

Yukarı