Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Akbank her konuda, her an KOBI’lerin yanında

06.09.2017 - 11:29

“DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE DE KOBI’LERİMİZİN YANINDAYIZ”
“Mobil bankacılık tüm dünyada ve ülkemizde mobil teknolojilerinin hızlı gelişimi ve oluşan talep nedeniyle çok hızlı büyüyor. Akbank olarak mobil kullanımında liderlik hedefliyoruz ve bunun için çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz” açıklamasında bulunan Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Bizim için KOBİ’lerimiz çok önemli… ‘KOBİ’ler Türkiye’nin, Akbank KOBİ’lerin Gücüdür’ felsefesiyle hareket ediyoruz. Buradan yola çıkarak, KOBİ’lere verdiğimiz finansman ve danışmanlık desteklerinin yanında, onların gelişen teknolojiye ayak uydurabilmelerine de yardımcı oluyoruz. Biliyoruz ki, KOBİ’lerin dijitalleşmesi, işlerini daha verimli yapabilme, müşteri taleplerini karşılama, maliyetlerini azaltma ve işletmelerinin sürdürülebilir olması açısından önemli” dedi ve sözlerine devam etti: “Kobi’lerimiz için dijital dönüşüm hedefliyoruz. Bu anlayışla Vodafone Türkiye ile 1 milyonu aşkın KOBİ’nin Dijital Dönüşüm’de yerini alması için güçlerimizi birleştirdik. İşbirliğimiz kapsamında Vodafone’un www.yarinahazirim.com sitesi üzerinden tüm işletmelere sunduğu Dijitalleşme Endeksi’nin özel bir uyarlamasını KOBİ’lere sunduk. Bunun yanı sıra yine Vodafone ile birlikte ‘CODE: KOBİ; KOBİ’ler için büyümenin dijital kodları’ başlıklı Hackathon’u düzenledik” dedi. 

 AKBANK’TAN KOBI’LERE DİREKT İŞİM 
“Akbank Direkt İşim uygulaması ile KOBİ’ler nakit akışlarını kolaylıkla takip edebiliyor ve hesaplarına ait gelir ve giderlerini izleyebiliyorlar” diyen Oğuz, “Uygulama gelir ve giderler için gelecek dönem tahmini bakiye hesaplama özelliği de taşıyor. Ayrıca gerçekleşmemiş ödemelere ilişkin uyarı ile bilgilendirme gibi başka birçok avantajı sunuyor” dedi. 

“AKBANK ÜYE İŞYERLERİ KENDİ SEKTÖRLERİNDEKİ REKABETİ İZLEYEBİLİYOR”
“Akbank POS sahibi KOBİ’ler çalışma koşulları, günlük ciro gerçekleşmeleri, günsonu raporları ve kampanyalar hakkında tüm bilgilere Akbank İŞİM uygulamasından erişebiliyor, bir nevi kendi işlerini kendileri görebiliyorlar” ifadesinde bulunan Oğuz, “Bunun ötesinde Akbank Üye İşyerleri bulunduğu lokasyon ve sektörlerine göre kendisiyle aynı sektörde faaliyet gösteren diğer üye işyerlerine ait ortalama ciro bilgilerine ulaşarak, rekabette nerede olduklarını da görebiliyorlar” dedi. 

“KOBI’LER DİJİTAL KANALLARIMIZDAN TİCARİ KREDİ KULLANABİLİYOR, POS BAŞVURUSU YAPABİLİYOR”
Dijital dünyanın hızla gelişmesinin, KOBİ’lerin en temel bankacılık ihtiyacı olan kredilerin de dijital kanallardan kullandırılmasını sağladığını dile getiren Oğuz, “KOBİ’lerimiz kredi limitleri dahilinde ticari kredilerini kolay ve hızlı bir şekilde, uygun faiz oranları ile Akbank Direkt’ten kullanabiliyorlar.  Bunun için tek yapmaları gereken Akbank Direkt Mobil uygulamasına sahip olmaları” dedi. 

AKBANK DİREKT KURUMSAL UYGULAMASI HER ZAMAN YANINIZDA!
Akbank Direkt Kurumsal Mobil Uygulaması ile KOBİ’lerin çalışanlarının maaş ödemelerini veya toplu ödemelerini hızlı ve kolayca gerçekleştirebildiklerini belirten Oğuz, ayrıca Akbank’ın dış ticaret müşterilerinin ithalat ödemesi işlemlerini artık Akbank Direkt Kurumsal İnternet üzerinden de yapabildiğini ve buna ilave olarak, ithalat ödeme fonksiyonu üzerinden Peşin ve Mal Mukabili ithalat transfer işlemlerini de gerçekleştirebildiklerini dile getirdi. 

“KOBI’LERİMİZİN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRACAK FINTECH’LERİ MERCEK ALTINA ALDIK”
KOBİ’lerin ihtiyaçlarına yönelik, verimliliklerini artıracak dijital uygulamalar geliştiren Fintech’lerle çözüm ortaklığı geliştirmeyi hedeflediklerini belirten Oğuz, “KOBİ’lerimize artı değer katacak çözümler sunan Fintech’lerle kuracağımız çözüm ortaklıkları ile ülkemizde Fintech ekosisteminin büyümesine öncülük etmek istiyoruz. Bu alandaki ilk işbirliğimizi bulut tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt ile gerçekleştirdik” dedi ve sözlerine devam etti:  “Müşterilerimizin işlerini yönetirken muhasebe ve finans yönetimi dışında da her gün gerçekleştirdikleri birçok operasyon var. Bu nedenle önümüzdeki dönemde de KOBİ’lerimizin insan kaynakları yönetimi, ödemelerin tahsilatı, pazarlama ve CRM gibi konulardaki günlük operasyonlarını kolaylaştıracak, rekabette öne çıkmalarını sağlayacak uygulamalardan oluşan bir ekosistem yaratmayı hedefliyoruz. Bu sayede dijital dönüşüme uyumlu bir şekilde KOBİ’lerimizin verimliliklerini artırmayı amaçlıyoruz.”

“MÜŞTERİLERİMİZ KADAR ÇALIŞANLARIMZI DA DİJİTALLEŞTİRİYORUZ”
“Müşterilerimiz kadar çalışanlarımızın da dijitalleşmesi için imkanlarımızı seferber ettik” açıklamasında bulunan Oğuz, “Geliştirdiğimiz banka çalışanlarının kullanımına yönelik mobil uygulamalarla çalışanlarımızın müşteri ziyaretlerinde müşterilerimizin bilgilerine mobil cihazlardan erişebilmesini sağlıyoruz. Müşteri İlişkileri Yöneticilerimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde kredi kartından POS’a, fatura ödeme ve vergi talimatından banka kartına kadar 12 farklı ürünü müşterilerimize sunarak, ürün satışını anında gerçekleştiriyorlar” dedi.

 “KOBI’LER ÖNCELİĞİMİZ, KOBİ’LERİN TERCİHİYİZ”
“KOBİ’ler, dinamik yapıları nedeniyle her an bir atılım yapmaya hazır birer işletme olarak çalışıyorlar. Her KOBİ, yakaladığı fırsatları anında değerlendirip, bir kademe daha büyüme yoluna gidiyor. Bu fırsatlar da çoğunlukla finansman ihtiyacı doğuruyor; biz de, KOBİ’lerin bu ihtiyaçlarına anında karşılık veriyoruz” diyen Oğuz, “KOBİ’lerin içinde önemli bir paya sahip olan esnafa yönelik çalışmalarımızı ‘Akbank’tan Esnaf Kardeşliği’ altında sürdürüyoruz. Esnafımıza ihtiyaç duydukları finansman için rahatça geri ödeme imkanı sağlayan ‘Olduğunda Öde Kredisi’ ile başlayan çalışmalarımıza ‘Gönlüne Göre Öde Esnafım, Üye İşyeri Kampanyaları, Siftah Biriktiren Hesap, Eko POS Tarifeleri ve Kuruşun Değerini Bilen Tarifeler’ ile devam ettik. Esnaf ve sanatkarlarımızın üst kuruluşu TESK ile de bir işbirliği anlaşması imzaladık” dedi. 

“KOBI’LER E-FATURA  İLE FATURA İŞLEMLERİNİ KOLAYCA YAPABİLİYOR” 
E-Faturanın ticaret hayatında elektronik dönüşümün en önemli adımlarından biri olduğunu belirten Oğuz, “E-fatura sunduğu operasyonel kolaylıklar, fatura kabul süreçlerinin hızlanması, postalama ve evrak maliyetlerinin azalması gibi birçok faydayı da beraberinde getiriyor. Akbank olarak güçlü teknolojik altyapımız ile bu konuda da KOBİ’lerimize destek oluyoruz. KOBİ’ler, E-Fatura uygulaması ile fatura alma ve gönderme, saklama ve raporlama işlerini kolaylıkla yapabiliyor, aynı uygulama ile kabul ettikleri faturaların ödemelerini de tek tıkla gerçekleştirebiliyorlar” dedi. 

“AİLE ŞİRKETLERİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE KURUMSALLAŞMAYA AKADEMİK EĞİTİM İLE YÜRÜYOR”
Şirket sahibi ya da şirkette çalışan aile üyelerine yönelik de Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi EDU işbirliğiyle bir program hazırladıklarını söyleyen Oğuz, “Akbank Aile Şirketleri Akademisi” ile firmaların rekabet gücünü artırma ve sağlıklı büyümelerini sağlama, sürdürülebilirlik ve kurumsallaşma çalışmalarına destek olmayı hedeflediklerini dile getirdi.  

GALATA

Yukarı