Ana içeriğe atla

arf

ALBARAKA TÜRK’TE HEDEF SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME

12.04.2018 - 10:00

Önümüzdeki 5 yılda toplam aktiflerini her yıl ortalama yüzde 15 artırarak iki katına çıkarmayı istediklerini belirten Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “Sürdürülebilir büyüme ve kârlılık hedefimize ulaşarak şirket değerimizi daha da güçlendireceğiz.” dedi.

Türkiye’de 30 yılı aşan tecrübesiyle faaliyet gösteren katılım bankacılığı sektör lideri Albaraka Türk, sürdürülebilir büyüme stratejisiyle geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Albaraka Türk’ün önümüzdeki 5 yıllık yol haritasının paylaşıldığı basın toplantısında görüşlerini dile getiren Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “2017’de aktiflerimizi ve öz sermayemizi yüzde 10 artırdık. Böylece son 4 yılda iki kattan fazla büyüyerek toplam aktiflerimizi 36,2 milyar TL’ye yükselttik. Toplam öz kaynaklarımızı da 4 yılda yüzde 65 artırarak 2.5 milyar TL’ye çıkardık. Topladığımız ve kullandırdığımız fonlarda sağlıklı bir ivme yakaladık. Toplanan fonlarımız 25,3 milyar TL’ye ulaşırken, 25,2 milyar TL’lik fon kullandırdık. Personel ve şube azaltma politikasının hâkim olduğu bankacılık sektöründe her iki alanda büyümeye devam ettik. 2017’de net kârımızı yüzde 9 artırarak 237 milyon TL’ye çıkardık” dedi.

ÖNCELİK DİJİTAL BANKACILIKTA
Bankanın dijitalleşme vizyonuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Utku, “Dijitalleşme bizim için konfor değil, gelecekte var olma mücadelesi. Bu doğrultuda dijital bankacılık vizyonumuzu 3 faz halinde geliştirmeye devam ediyoruz. İlk faz Altyapı Geliştirme ve Ürün Zenginleştirme, ikinci faz Dijital Ekosistemle Entegrasyon, üçünü faz ise Tam Dijital Açılım. Şu anda zaman planımız doğrultusunda ilerliyoruz hatta önünde olduğumuzu bile söyleyebilirim” açıklamasında bulundu.
Albaraka’nın sürdürülebilir büyüme stratejisinin 5 yapı taşı üzerine bina edildiğini söyleyen Melikşah Utku, “Bize uzun dönemde en yüksek katma değer sağlayacak olan beş yapı taşını ‘Seçkin Çalışan’, ‘Müşteri Hizmeti’, ‘Marka Bilinirliliği’, ‘Ürünler’ ve ‘Şirket Değeri’ olarak belirledik. İnsanı ‘kıymet’ olarak görüyor, görüş ve taleplerine büyük ‘değer’ atfediyor, insan kaynağına yatırım yapıyoruz. Bizde ‘İnsan Kaynakları’ yok, ‘İnsan Kıymetleri’ var. En iyi müşteri hizmeti için en iyi dağıtım kanalları ve altyapıyı oluşturuyoruz. Yeni katılım bankalarının ses getiren girişlerine rağmen marka bilinirliği ve medya alanındaki liderliğimizi devam ettiriyoruz. Salt ürün geliştirmekten öte geniş kapsamlı yeniliklere imza atıyoruz.” şeklinde konuştu.

ALBARAKA TÜRK’TEN DEĞER KATAN İKİLİ
Albaraka Türk, yenilenen ve güçlenen dijital bankacılık hizmetleriyle, müşterilerine sağladığı kolaylığı anlatmak adına yepyeni bir reklam kampanyası başlattı. Hakan Bilgin ve Serkan Şenalp’in ‘Değer Katan İkili’ olarak başrollerini paylaştığı reklam kampanyası, polisiye ve mizahı bir araya getiriyor.

arf

Yukarı