Ana içeriğe atla

arf

DAHA FAZLA KADINA DESTEK VERMEK İSTİYORUZ

09.03.2018 - 16:57

30. yılını kutlayan ve 2017’de 1,6 milyar lira kâr elde eden QNB Finansbank, girişimci kadınlara desteğini sürdürüyor. QNB Finansbank Bireysel ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Erkin Aydın, daha fazla kadın girişimciye destek vermek istediklerini söylüyor.

QNB Finansbank, güçlü yapısıyla girişimci kadınlara destek kredileri veriyor. Hizmetix’in kadınlara yönelik destek kredileriyle ilgili sorularını cevaplandıran QNB Finansbank Bireysel ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Erkin Aydın, kalkınmada önemli rol üstlenen kadın girişimcilerin yanında yer aldıklarını ve önemli sorunlardan biri olan finansman ihtiyacına odaklandıklarını söyledi. 
Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu tarafından başlatılan Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı çerçevesinde 2017’de 250 milyon TL’lik fonu kadın müşterilerine sunduklarını belirten Erkin Aydın, 2018’de de benzer bir desteği Kredi Garanti Fonu (KGF) kapsamında sağlamaya devam edeceklerini ifade etti: “Şubat 2018’de başladığımız KGF destekli kredide şu ana kadar beklediğimizin üzerinde talep topladık. Daha fazla kadın girişimciye ulaşmayı ve onları geleceğin patronları olarak görmeyi amaçlıyoruz.”

ESNEK VADE, AVANTAJLI FİYAT
Girişimci kadınlara yönelik avantajlı krediler sunduklarını ifade eden QNB Finansbank Bireysel ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Erkin Aydın, “Geçen sene sağladığımız Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası fonuna benzer şekilde, bu seneki KGF destekli kadın girişimci fonunda da müşterilerimize kredi politikalarımız doğrultusunda esnek vadelerde ve avantajlı fiyatlarda sermaye desteği sağlayabiliyoruz. Sermaye bulma sıkıntısı yaşayan kadın girişimcilerimizin, KGF’nin sağladığı bu kefalet desteğiyle ekonomiye daha fazla katkıda bulunacağına inanıyoruz.” dedi.
Aydın, “Girişimci olmak istiyorum, diyen her kadına destek kredisi veriyor musunuz?” sorumuza da şöyle cevap verdi: “KGF kefaletli kredilerde ciro ve çalışan sayısı kriterlerini sağlayan, KOBİ vasfına haiz gerçek veya tüzel kişiler, bu avantajlı krediden yararlanabiliyorlar. Bu noktada önemli olan, kadın girişimcilerin finansman talep ettikleri işletmelerin etkin ortağı olmaları.”

arf

Yukarı