Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

DIŞ TİCARETTE ‘ANA BANKA’ HEDEFİ...

15.11.2016 - 16:16

QNB Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Onur Özkan, “Toplam kullandırılan banka kaynaklı dış ticaret kredileri içinde ihracatçılara kullandırdığımız kredinin payı yüzde 60’dan fazla. Bu rakamın 2017’de daha da artmasını hedefliyoruz” dedi.

QNB Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Onur Özkan, dış ticaret işlemi yapan müşterilerinin ihtiyaçlarını ön planda tutarak yenilikçi ürünler sunmak felsefesiyle hareket ettiklerini ifade ederek, “Gerçek ihtiyaca doğru ürün politikamızı ‘doğru ürüne doğru fiyatlandırma’ politikamız ile destekliyor ve müşterilerimizin nakit finansman ihtiyaçlarını karşılamak üzere özellikle ihracat hacimlerini bankamıza yönlendiren firmalara çok cazip faiz oranları sunuyoruz. Bu doğrultuda bu yılın ilk altı ayında banka kaynaklı ihracat kredilerinde hacmimiz yüzde 30’dan fazla büyüdü” dedi.
Banka kaynaklı ihracat kredilerinin yanı sıra Eximbank Kredileri ve Merkez Bankası Reeskont Kredisi kullanmak isteyen müşterilerine de bu kaynağın kullanılmasına aracılık ederek destek olduklarına değinen Özkan, “Ayrıca uluslararası ticarette karşılaşılan olası risklere karşı Türk Eximbank AŞ’nin ihracatçı firmalara sunduğu, Kısa Vadeli İhracat Kredi Sigortası’na (KVİKS) sahip firmalara alternatif finansman imkanı sağlıyoruz” diye konuştu.

“FİRMALARIN FİNANSMAN SORUNLARINI ÇÖZÜYORUZ”
Dış ticaret işlemi yapan tüm müşterilerine on dört bölgede konumlandırdıkları uzman ekipleri ve geniş şube ağı ile birebir danışmanlık hizmeti vermenin yanı sıra teknolojik altyapıları ve deneyimli operasyon kadrolarıyla firmaların tüm finansman sorunlarının çözümüne destek olduklarına işaret eden Özkan, “Finansbank, 2016 yılının Haziran ayında üç kıtada 30’dan fazla ülkede bin 200’ü aşkın şubesi ile faaliyet gösteren, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin lider finansal kuruluşlarından olan Qatar National Bank (QNB) tarafından satın alındı.  QNB’nin bankamıza sağladığı geniş muhabir ağı, güçlü sermaye yapısı ve üç kıtada yer alması avantajlarını müşterilerimize sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ayrıca QNB’nin özellikle Ortadoğu ve Afrika’nın finansörü konumunda olma avantajını kullanarak bu bölgede ticari faaliyetlerde bulunan firmaların ana bankası olmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“BİRÇOK ELEKTRONİK BANKACILIK ÜRÜNÜNÜ HAYATA GEÇİRDİK”
2016’da dış ticaret işlemlerinde elektronik bankacılığın daha fazla kullanılacağı öngörüsünden hareketle birçok elektronik bankacılık ürününü hayata geçirdikleri bilgisini veren Özkan, şöyle devam etti: “Müşterilerimizin dünyanın her yerinden dış ticaret işlemlerini daha hızlı ve düşük maliyetli gerçekleştirebildikleri ‘Dış Ticaret İnternet Şube Menüsü’, ticareti elektronik ortama taşıyan, riski azaltan ve maliyeti düşüren bir ödeme yöntemi olan ‘BPO (Bank Payment Obligation) Banka Ödeme Yükümlülüğü’ ve şubeye gitmeden hafta içi her gün ödeme yapılabilen ‘SMS ile Gümrük Vergisi Ödeme’ ürünlerimiz bunlardan bazıları.”

GALATA

Yukarı