Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

DIŞ TİCARETTE YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER...

17.11.2016 - 14:03

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Murat Bilgiç, ithalat ve ihracat yapan müşterilere özel, onların dış ticaret işlemlerinin sağlıklı ilerlemesi ve ihtiyaçlarını en doğru çözümlerle karşılayabilmek adına yurtiçi ve yurt dışındaki yaygın şube ağıyla en iyi hizmeti sunmaya devam ettiklerini kaydetti.

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Murat Bilgiç, müşterilerin doğru yatırım kararları alabilmelerine ve iş yapma süreçlerinde pratik çözümler üretmelerine yardımcı olabilmek için, onlara finansal ürün ve hizmetlerle destek olmanın yanı sıra çözüm ortakları gibi hareket etmeye özen gösterdiklerini söyledi. 125 ülkeden yaklaşık bin 450 banka ve finans kuruluşundan oluşan yaygın muhabir ağıyla dış ticaret işlemlerinin önemli bir oyuncusu olduklarının altını çizen Bilgiç, “Türkiye İş Bankası kredi veren kuruluşlar nezdinde de saygın bir konuma sahip.  2016 yılının ilk yarısında bankamız özel bankalar arasında 135,4 milyar TL ticari kredi büyüklüğü ile nakdi ticari kredilerde ilk sırada yer alırken, takip oranlarımız da aynı dönemde yüzde 3,1 olan sektörün altında, yüzde 2,4 seviyesinde” dedi.
İthalat ve ihracat yapan müşterilere özel, onların dış ticaret işlemlerinin sağlıklı ilerlemesi ve ihtiyaçlarını en doğru çözümlerle karşılayabilmek adına yurtiçi ve yurtdışındaki yaygın şube ağıyla en iyi hizmeti sunmaya devam ettiklerine değinen Bilgiç, “Bölge satış müdürlüklerimizde faaliyet gösteren dış ticaret uzmanı yöneticilerimizle, dış ticaret firmalarımızla çok daha yakın temas halindeyiz. ICC (International Chamber of Commerce–Milletlerarası Ticaret Odası) tarafından dış ticarette yeni bir ödeme şekli olarak belirtilen BPO (Bank Payment Obligation-Banka Ödeme Yükümlülüğü) sistemini Türkiye’de müşterilerimizin hizmetine sunan ilk bankayız. BPO hizmeti ile hem alıcı  hem de satıcı güvence altında alınıyor ve işlemler hızla gerçekleşiyor.
Hayata geçirdiğimiz Toplu Döviz Transferleri uygulaması ile çok sayıda peşin, mal mukabili ithalat, hizmet ithalatı ya da diğer döviz transferi işlemlerinin hızla sonuçlandırılması, bildirim ve dekontların ise aynı hızla müşterilerimize ulaşmasını sağlıyoruz. Ayrıca, yurtdışından sağladığımız kaynakları da KOBİ müşterilerimize uygun koşullarla sunuyoruz” diye konuştu. 

“İŞ ORTAĞI GİBİ HAREKET EDİYORUZ”
Türkiye İş Bankası olarak sadece finansal değil, aynı zamanda tecrübe ve bilgi birikimini paylaşan çözüm ortağı olarak hareket ettiklerine işaret eden Bilgiç, “Gerek internet sitelerimizle gerekse birebir temaslarımızla veya düzenlediğimiz toplantılarla müşterilerimizin taleplerini ve ihtiyaçlarını anlık olarak yerinde tespit edebiliyor, ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyoruz. En son 27-28-29 Eylül 2016 tarihlerinde “Çin ile İş ve Yatırım Fırsatları” adı altında İstanbul, Ankara ve İzmir’de “İş’te Seminer” organizasyonları düzenledik. İŞ’TE KOBİ internet sitemiz ise sahip olduğu zengin içeriğiyle bugüne kadar 34 ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldü. 30 farklı sektöre ilişkin incelemeye yer verilen sitemizde 80 bine yakın üyemiz bulunuyor. Üyelerimizin birçok alanda video, makale, sektör haberleri aracılığıyla ihtiyaç duydukları bilgiye ücretsiz ulaşabilmelerini sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

GALATA

Yukarı