Ana içeriğe atla


BANNER

“FARK YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

17.11.2016 - 09:29

Multinet Up CEO’su Yusuf Ziya Gündüz, “Sektörümüzdeki öncü konumumuzu sürdürmek için özellikle kart kullanıcılarımıza odaklanarak,  mobil uygulamamızı mobil cüzdana dönüştürerek sektörümüzde fark yaratmaya devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

Multinet olarak sektörde fark yaratmayı başardığınızı görüyoruz. Sizi bugünlere getiren stratejileri paylaşır mısınız?
Bizi farklılaştıran niteliklerimizin başında teknolojimiz, yenilikçi anlayışımız ve güçlü network’ümüzün olduğu söylenebilir. Kurumsal anlamda bir firmanın ihtiyaçlarının tamamını faturalandırılabilir bir şekilde düzenlerken firmaların kendi işlerine odaklanabilmelerine olanak sağlıyoruz. Böylece firmaların kurumsallaşmalarına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Şu anda erişilebilirlik kolaylığı sağlayan Türkiye’nin ilk ve tek dijital platformuna sahibiz ve Türkiye’nin her yerindeki iş ortaklarımız aracılığı ile birçok farklı segmentte hizmet veren noktalar ile işbirliğimiz mevcut.  Bu iş birliklerimizin paydaşlarımıza ve bizi tercih eden iş ortaklarımıza her zaman en yüksek faydayı sağlıyor olması bizim en büyük farkımız diyebiliriz.

Multinet’in 2016 yılı önceliklerini ve yatırımlarını özetleyebilir misiniz? 
2016 bizim için oldukça heyecan verici bir yıl oldu, sene başında kendimize müşteri odaklılığımızın yanına inovasyon yönümüzü de kuvvetlendirebileceğimiz bir kurgu oluşturduk. Bu kurgudan ilham alarak dijitalleşme yolunda yeni adımlar attık ve her adımımız ile bulunduğumuz pazarın eksiklerini görerek cesur girişimler ve yeni çözümler yaratmaya çalıştık. 
2016’ya girerken çözüm ortağımız Microsoft Dynamics ile hayata geçirdiğimiz CRM çözümü projesi ve SAP-ERP projelerimiz  kapsamında hem kurumsal müşterilerimizle hem de üye işyerlerimizle temas eden satış ekiplerimizi güçlendirecek adımlar attık. Marka olarak bu sene yaptığımız yatırımlar ile fintech vizyonumuz doğrultusunda ciddi yapı taşlarını tamamlamış olduk.  Böylelikle finansal çözümler ile teknolojiyi birleştirerek müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya odaklandık.
Bireylere odaklanırken sunduğumuz çözümlerimizi de zenginleştirdik. Çözümlerimiz arasında yer alan kurumsal şirketlerin ve kamu kuruluşlarının paydaşlarına sağladığı faydaların yönetiminin yanı sıra; çevrimiçi ve fiziksel ortamda ödeme sistemleri altyapısı ve yönetimi; akıllı şehir çözümleri; bireyler ve işletmeler için ön ödemeli hesap yönetimi, cüzdan ve kart hizmetleri, para transferi ve fatura ödeme gibi yenilikçi hizmetler de sunduk. 

Geçtiğimiz dönemde Multinet nasıl bir gelişim gösterdi? 
Multinet’in başarılı gelişimi son dönemde bir çok ödül ile taçlandırıldı. İş ve ekonomi dünyasının önemli ve saygın dergilerinden Capital’in, performanslarına göre Türkiye’nin en büyük özel şirketlerini sıraladığı Capital 500’de 30 sıra yükselerek 136. sıraya yerleştik. Hemen ardından prestijli ekonomi dergisi Fortune’un açıklanan listelerinde ise 111. sıraya yükseldik. Ardından Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan BT Haber Gazetesi adına M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri tarafından yapılan ve bu yıl 17. kez gerçekleştirilen araştırması olan “İlk 500 Bilişim Şirketi” çalışmasına katıldık. “İş Uygulamaları Kategorisi” ve “Hizmet Sağlayıcı Ana Kategori” alanlarında birinciliğimizi korurken en büyük şirketler arasında 5. Olduk. Bu sene ilk kez katıldığımız Peryön’ün düzenlediği yarışmada “İnsan Gücü Etkinliği Yönetimi”,  “İş Gücü Planlama ve verimlilik yönetimi”, “İşe alma süreci, yetkinlik yönetimi” “İşveren markası yönetimi” “İşten ayrılma süreci yönetimi”, “Performans göstergelerindeki gelişim“ gibi kilit alanlarda global firmalar ile yarıştık ve güçlü rakiplerine rağmen finale kalmaya hak kazandık.

2017 yılına yönelik hedeflerinizden bahseder misiniz?
2017 yılı bizim için teknoloji merkezimizin üzerinde çalışmakta olduğu bir çok değişimin hayata geçeceği ve bir çok sürprizimizin olacağı bir yıl olacak. 2016’da yaptığımız yatırımların dönüşümlerini alacağız. Sektörümüzdeki öncü konumumuzu sürdürmek için özellikle kart kullanıcılarımıza odaklanarak,  mobil uygulamamızı mobil cüzdana dönüştürerek sektörümüzde fark yaratmaya devam etmeyi planlıyoruz. Verimliliği artırma hedefi ile şirketimiz için önemli olan ERP projemize de SAP ile başladık ve 2017 yılında bu projemizin de hayata geçmesi ile şirketimize önemli faydalar sağlayacağını düşünüyoruz.
Hedefimiz sadece yurtiçi pazarı da değil. Yurt dışı pazarında da yeni çözüm ortaklıkları kurarak hem ülkemizi en güzel biçimde temsil etmeyi hem de ürünlerimizi uluslararası alanda daha fazla tanıtmayı amaçlayan çalışmalar yapıyor olacağız. Bağlı olduğumuz UP Group bünyesindeki şirketlere finansal çözümler ihraç ediyoruz. Meksika’daki UP Group iştiraki olan müşterimizin mobil ödeme çözümümüzü uygulamaya başladı. Bu sene içinde çözümümüzü Slovakya ve Fas’ta kullanmaya başlayacak. Sadece ulusal olarak değil, uluslar arasında da kabul görmek ve başarılara imza atıyor olmak bizi 2017 ile ilgili oldukça ümitlendiriyor. 

Özellikle genç girişimcilere tavsiyeleriniz nelerdir?
Multinet Up olarak, ekonomimizin bel kemiğini oluşturan ve büyümenin lokomotifi olan KOBİ’ler ve girişimcilere katkı sağlayacak çözümler üretmekten mutluluk duyuyoruz. Yeri geldiğinde risk alan ve her zaman cesur adımlarla ilerleyen genç girişimcilerimizi takdir ediyor ve gerek ülkemizin ekonomisi için, gerek bizim de kendimizi geliştirmeye çalıştığımız “değer yaratan, farklı çözümler yaratma” konusunda pes etmeden güçlü adımlarla ilerlemelerini destekliyoruz. İyi bir fikri olduğunu düşünen bir gencin cesur olmasını ve iyi bir fikrin mutlaka satın alan birinin olacağını unutmamalarını, oyunu değiştirmek için yeni pazarlar yaratmasını öneriyoruz.
 

arf

Yukarı