Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

GİRİŞİMCİLERE BÜYÜK DESTEK İŞ BANKASI’NDAN!

08.11.2017 - 14:28

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Şencan, “Ekonomik ve toplumsal kalkınmanın sürdürülebilmesinde önemli bir dinamik olan kadın girişimcilerimize ihtiyaç duydukları finansman olanaklarını sağlarken, vizyonlarını genişletecek eğitim projeleri ve seminerler yoluyla da işlerini büyütüp daha da ileriye taşımalarına destek veriyoruz” dedi.

“İşini büyütmek, daha da ileriye taşımak isteyen gerçek kişi kadın tacirlere, yüzde 51 hissesi kadın ortağa ait firmalara ya da üst düzey yönetici pozisyonlarından en az bir tanesi kadın yöneticiden oluşan ve en az yüzde 20 kadın ortaklığı bulunan kadın işletmelere işleriyle ilgili her türlü ihtiyaçları için uygun faiz ve ödeme koşulları ile kredi imkanı sunuyoruz” açıklaması yapan Şencan, “Ayrıca, EBRD, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumu tarafından ortaklaşa başlatılan, kadın girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmak ve daha rekabetçi olmalarını sağlamak amacıyla, finansal ve teknik destek içeren ‘Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı’na 2015 Mart ayında imzaladığımız sözleşme ile dahil olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. 

“GİRİŞİMCİLERİN ÇÖZÜM ORTAĞI OLARAK HAREKET EDİYORUZ”
Kadınların iş gücüne katılımı, kadın işletmelerin sayısının artırılması ve bu işletmelerin sürdürülebilirliğinin sağlanması konularına ekonomik gelişim açısından büyük önem verdiklerini belirten Şencan, “2015 yılında İş Bankası desteği, KOSGEB ve TOSYÖV işbirliğinde KOSGEB Uygulamalı Kadın Girişimcilik Eğitimleri hayata geçirildi. Eğitimler, 2015 yılı Ekim-Kasım-Aralık aylarında Kayseri, Bursa ve Samsun’da gerçekleştirildi. 9 gün boyunca 70’er saatlik programlara katılan kadın kursiyerlere girişimcilik niteliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, pazar araştırması, üretim, yönetim ve finansal plan gibi konularda bilgi aktarıldı.
2017 yılında ise  ‘Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı’ kapsamında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile birlikte ‘Kadın Yöneticiler için Gelişim Atölyeleri’ düzenledik.  ‘Lider Kadınlar Gelişim Atölyesi’ İstanbul ve Ankara’da düzenlenerek, kadın girişimci ve yöneticilere farklı liderlik yaklaşımları uygulanabilir egzersizler ve günlük hayattan alınmış örneklerle aktarıldı. Kadın girişimcilerimiz, iş-özel yaşam dengesini kurabilecekleri kendilerine en uygun liderlik yaklaşımını değerlendirdiler. ‘Pazarlama ve İletişim Becerileri Gelişim Atölyesi’ ise İzmir Bölge Müdürlüğümüzde düzenlenerek deneyimli uzmanlar tarafından katılımcılara pazarlamanın bileşenleri, iletişim kanalları ve etkin kullanımı konusunda bilgi verildi.  
İş Bankası olarak girişimcilerin finansal ortağı olarak değil, aynı zamanda tecrübe ve bilgi birikimini paylaşan çözüm ortağı olarak hareket ediyoruz” dedi.

İŞ’TE KOBİ’YE 34 ULUSAL VE ULUSLARARASI ÖDÜL
2009 yılında KOBİ’lere özel olarak İş’te KOBİ internet sitesini oluşturduklarını belirten Şencan, “Sitemizin zengin içeriği ile KOBİ’ler 30 farklı sektöre ilişkin incelemelere, çeşitli haberlerden araştırmalara, makalelere, videolara ve uzman görüşlerine kadar birçok bilgiye ücretsiz olarak ulaşabiliyor. Verdiğimiz hizmet ile bugüne kadar 34 ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldük. Şu an 82 bine yakın üyemiz bulunuyor. Üyelerimiz 17 farklı konuda ihtisas sahibi ‘İşin Uzmanı’na soru yönlendirerek ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanılabiliyorlar. İş’te KOBİ’nin Girişimcilik Uzmanı Prof. Dr. Kenan Mortan İş’te KOBİ üyelerinin girişimcilik ve franchising ile ilgili sorularını ücretsiz olarak yanıtlamakla birlikte, siteyi takip eden girişimcilere franchising sistemi ve girişimcilik ile ilgili sorularına yanıt bulabilecekleri videolarla destek veriliyor” dedi.

yurtiçi

Yukarı