Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

HEDEFLERİNİZE GİDEN YOLDA İŞ BANKASI NAKİT YÖNETİMİ ÇÖZÜMLERİYLE YANINIZDA

13.12.2017 - 13:58

Türkiye İş Bankası’nın nakit yönetimi alanında son dönemde yürüttüğü çalışmaların odağında dijitalleşme bulunuyor.

Nakit yönetimi dosya otomasyonu uygulaması; havale, EFT, serbest döviz transferi, peşin ve mal mukabili ithalat işlemleri ile maaş ve SGK prim ödemelerinin otomatik olarak yapılmasına olanak sağlıyor. Bu uygulama,  müşterilerin işlemlerinin hızlı ve hatasız bir şekilde gerçekleştirilmesine imkan veriyor ve müşteri tercihlerine uygun olarak parametrik şekilde kurgulanabiliyor.
Türkiye İş Bankası’nın “E-Maaş” ödeme uygulaması ile müşterilerin tüm maaş ödeme işlemleri daha hızlı, güvenli ve kontrollü bir şekilde otomatik olarak gerçekleşiyor.  Dosya transferini sadece firmanın yetkilendirdiği kişiler yapabilirken, ileri güvenlik uygulaması sayesinde müşterilerin ilettikleri ödeme talimatları ile e-ortamda paylaştıkları verilerin uyumluluğu kontrol edilebiliyor.
İlaveten, İş Bankası ülkemizin e-ihracat hacmini büyütmek ve Türk firmalarının yurt dışına açılmasına destek olmak amacıyla lojistik sektörünün lider firmalarından DHL Express ve e-ticaret altyapı çözümleri sunan IdeaSoft ile önemli bir işbirliğine imza attı.
Ürünlerini e-ticaret yoluyla yurt dışına satmak isteyen üye işyerleri bu işbirliği kapsamında;  İş Bankası Sanal POS hizmetini, DHL Express’in katma değerli gönderim çözümlerini ve IdeaSoft’un yurt dışına satış yapan firmalar için özel olarak geliştirdiği Shopio paketini indirimli fiyatlarla kullanabiliyor. Kolaylaştırılan dış ticaret mevzuatı sonrasında,  kargo operatörleri tarafından 150 kilogram ve 7 bin 500 Euro limite kadar yurt dışına yapılan mal gönderimleri ulaşım operatörlerince düzenlenen Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) üzerinden kolayca gerçekleştirilebilir hale geldi.
İş Bankası 2016 yılı Ekim ayında 13 farklı alternatif ödeme yöntemini üye işyerlerinin hizmetine sunmuştu. Bu sayede, İş Bankası’ndan sanal POS hizmeti alan bir üye işyeri, uluslararası kart sistemleri Visa, MasterCard, Amex, UnionPay ve JCB’nin yanı sıra 31 ülkede kullanılan 13 farklı yerel ödeme yöntemini tek bir entegrasyonla kullanabilir hale gelmişti. Şimdi ise, DHL ve IdeaSoft iş birliği ile yurt dışına e-ihracat kapsamında mal göndermek isteyen üye işyerlerinin yazılım altyapısı, lojistik ve ödeme sistemleri alanındaki ihtiyaçlarını karşılayacak bir çözüm daha sunuyor. DHL ve IdeaSoft ile başlatılan, sektörde bir ilk olan bu işbirliği sayesinde, halihazırda ihracat yapan ve ürünlerini yurt dışına satmak isteyen işletmelere, internette e-ticaret alt yapısını oluşturma, uluslararası ödeme çözümlerini entegre etme ve sipariş sonrası lojistik faaliyetlerini tam kapsamlı, basit ve uygun bir şekilde yapma imkanı sunuluyor. Bu yeni hizmet sayesinde, yerli firmalar satışlarını geleneksel mecralardan dijital platformlara taşıyabilme ve yurt dışında yeni pazarlara ulaşma fırsatına sahip oluyor.
Öte yandan, müşterilerin şubeden yapabildiği tüm işlemleri internet şubesi ve İşCep’ten yapmaları da mümkün... Bankaca yürütülen dijitalleşme çalışmalarının bir sonucu olarak, KOBİ segmentindeki müşterilerin para transferi işlemlerinin yüzde 90’dan fazlası İş Bankası dijital kanallarından gerçekleştirilebiliyor. 

GALATA

Yukarı