Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Hızlı ve çözüm odaklı yaklaşım ile başarı sağlanıyor

19.01.2018 - 10:29

Pazarı analiz ederek belirli sektörlere odaklandıklarını söyleyen Burgan LeasIng Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, küçük işletmelerden büyük holdinglere kadar pek çok kurum için hizmet verdiklerini belirtti.

Leasing olarak, gayrimenkullerin büyük oranda refinansmanının yapıldığı sat-geri kirala işlemlerinin yanında üretim ve iş makinaları, sağlık ve yenilenebilir enerji gibi pek çok alanda leasing işlemleri gerçekleştirdiklerini anlatan Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar,
“Ekonomik konjonktür çerçevesinde pazarı analiz ederek belirli ekipmanlara, dolayısıyla ilgili sektörlere odaklanıyoruz. Bu sene özellikle sat-geri kirala, KOBİ’lerin ihtiyacına yönelik üretim makinaları ve yenilenebilir enerji sektörü öncelikli konularımız olacak. Ayrıca, operasyonel kiralama kapsamında araç kiralama sektöründe işlemlere başlamış bulunmaktayız. Sektör için niş olan bu ürünü geliştirmeyi ve diğer sektörlerde de faaliyeti genişletmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu. 

“ŞU AN SEKTÖRDE İŞLEM HACMİNİN YAKLAŞIK DÖRTTE BİRİ SAT-GERİ KİRALA İŞLEMLERİNDEN OLUŞUYOR”
Ürün tabanlı bakıldığı zaman portföylerinin önemli bir kısmını gayrimenkul leasingi ve sat-geri kiralanın oluşturduğuna değinen Akpınar, “Sat-geri kirala, şirketler için son derece cazip bir fonlama aracı; hem uzun vadeli ve sabit faizli bir kaynak yaratılmış oluyor hem de işleme konu edilen varlık, gerçek değerine ulaşıyor. Bu işlemin sonucunda bilanço, olması gereken büyüklüğe taşınıyor. Şu an sektörde işlem hacminin yaklaşık dörtte biri sat-geri kirala işlemlerinden oluşmakta. Burgan Leasing olarak biz de küçük işletmelerden büyük holdinglere kadar pek çok kurum için bu hizmeti veriyoruz. Özellikle bilançosunda önemli bir oranda sat-geri kiralaya uygun gayrimenkul bulunduran sağlık sektörü için bu ürün, çok cazip bir finansal kaynak” dedi.
Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar sözlerine şu şekilde devam etti: “Hızlı, çözüm odaklı yaklaşımımız ve işlem kalitemiz sayesinde, 2017’yi başarılı rakamlarla geride bıraktık. Hem dünyada hem de ülkemiz özelinde yoğun ve belirsiz geçen piyasa koşullarına rağmen geleneğimizi bozmayarak sektörün üzerinde büyüme kat ettik.  Kontrol mekanizmasını en üst seviyede tutarak ve verim artırıcı unsurları hayata geçirmeye devam ederek, büyümeye daha da önemlisi sağlıklı büyümeye devam edeceğimizi düşünüyorum. Doğru yatırımları, doğru model ile finanse ederek, büyümeyi ve karlılığı sürdürebiliriz.” 

GALATA

Yukarı