Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

İşletmenizi Türkiye Finans ile geleceğe taşıyın!

06.09.2017 - 11:23

“Ülkemiz ekonomisi içerisinde KOBİ’lerin önemini bilen ve bu konuda her dönem KOBİ’lere özel çözümler sunmaya gayret eden bir bankayız” diyen Türkiye Finans Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Murat Akşam, bankalarının toplam ticari finansman hacminin yüzde 50’sinin KOBİ  finansmanlarından oluştuğunu belirtti.

KOBİ’lere özel sunmuş olduğunuz kredi destekleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Şu an en revaçta olan ve KOBİ’ler tarafından tercih edilen kredi türü hangisi?
Türkiye Finans olarak ülkemizin ekonomik büyümesine katkıda bulunmak amacıyla özellikle KOBİ niteliğindeki firmaların üretim ve yatırımlarını desteklemeye, nitelikli çözümlerimizi müşterilerimiz ile buluşturmaya büyük önem vermekteyiz. “Hazine Müsteşarlığı Destekli Kredi Garanti Fonu” kefalet imkanları, yatırım teşvik belgesi almış firmaların yatırım fonlamalarına yönelik kar payı desteği fırsatları ve KOBİ’lere sunulan KOSGEB kaynaklı finansman destekleri müşterilerimizin kullanımına sunduğumuz özel finansman çözümlerinden bazılarıdır. 2017 yılında KOBİ’lerin kullanımına en fazla sunduğumuz imkan “Kredi Garanti Fonu” desteğidir. 
Türkiye Finans olarak, 2010 yılından bu yana müşterilerimizi KGF kefalet imkanları ile buluşturmaya özel bir önem veriyor, kamu aracılığıyla sunulan bu kaynağın üretim ve yatırımlarda kullanılması için gayret sarf ediyoruz. Yenilenen imkanlarla birlikte müşterilerimizin kullanımına sunduğumuz toplam KGF kefaletli finansman imkanı 3 milyar TL’yi aşmıştır. Ayrıca yatırım teşvik belgesi almış müşterilerimizin yatırımlarının niteliğine ve bölgesine göre, Ekonomi Bakanlığı’ndan kar payı desteği almalarına aracılık ediyoruz. Yatırım teşvik belgeli kar destekli fonlama miktarımız 254 milyon TL’ye ulaşmıştır. Bankamız aracılığı ile bu finansman imkanından faydalanan müşterilerimizin hak kazandığı hibe toplamı ise 15.7 milyon TL’yi aştı. 

KGF kapsamında KOBİ’lere sunulan kredi desteğine yönelik de bilgi alabilir miyiz?
Kredi Garanti Fonu, 2017 yılı itibariyle değişen koşullarla birlikte hem KOBİ hem de KOBİ ölçeğinin üzerindeki teminat üretmekte güçlük çeken firmalara kefalet imkanı sunmaktadır. Bankalar aracılığıyla sunulan bu imkan sayesinde firmalar daha az teminat gereksinimi ile finansman imkanlarına ulaşabilmektedirler. KOBİ ölçeğindeki firma ve gruplara, kullanacakları finansmanın yüzde 90’ı oranında 12 milyon TL’ye kadar kefalet imkanı sunulabilmektedir. İhracatçı KOBİ’lere ise, kapama taahhüdüyle kullanmış oldukları finansmanın yüzde 100’ü kadar kefalet imkanı sunulabilmektedir. 

Bankanızın KOBİ’lere sunmuş olduğu finansman dışı olanaklar neler?
Türkiye Finans olarak ekonominin yapıtaşı olan KOBİ’lerin ekonomik büyümenin temeli olduğu bilinci ile hareket ediyoruz. Bankamız, KOBİ’ler için yalnızca bir finans kuruluşu değil, aynı zamanda bir danışman ve iş ortağıdır. KOBİ’lere faaliyetlerinin her aşamasında hem finansal danışmanlık hem de yatırım danışmanlığı yapmaya özen gösteriyoruz. Bunun yanı sıra KOBİ’lerin hayatını kolaylaştıracak ve  nakit akışlarını yönetebilecekleri finansman dışındaki tüm bankacılık ürün ve hizmetlerini de sunuyoruz. 

GALATA

Yukarı