Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

KİŞİYE ÖZEL BANKACILIK...

15.12.2016 - 17:06

Odeabank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sun, ‘Kişiye Özel Bankacılık’ ilkesi çerçevesinde müşterilerimize yatırım finansmanı, proje bazlı krediler, büyüme döneminde kısa vadeli kredi kullanması nedeniyle, üzerinde sermaye baskısı yaşayan işletmelerin finansmanına kadar çok geniş bir kapsamda destekler sağladıklarını ifade etti.

Bankanızın KOBİ’lere sağladığı destek kredilerinin kapsamından bahseder misiniz?
Odeabank KOBİ Bankacılığı olarak “Kişiye Özel Bankacılık” ilkemiz çerçevesinde müşterilerimize yatırım finansmanı, proje bazlı krediler, büyüme döneminde kısa vadeli kredi kullanması nedeniyle, üzerinde sermaye baskısı yaşayan işletmelerin finansmanına kadar çok geniş bir kapsamda destekler sağlıyoruz.
KOBİ’lere sunduğunuz kredi çözümlerinizde sunduğunuz vade ve ödeme koşulları nelerdir?
Önemli olan KOBİ’lere uzun vadeli kaynak tahsis edebilmek. Biz 10 yıla varan vadelerle kaynak sağlayabiliyoruz. Doğru projeyse çok rahatlıkla 5 veya 7 yıllık vadelerde finansman çözümleri sunabiliyoruz.

Kullandırdığınız kredilerin KOBİ’lere sağladığı avantajlar hakkında bilgi verir misiniz?
KOBİ’lerin kendine yakın hissettiği bir bankacılık hizmeti sunuyoruz. KOBİ’lerin yoğunlukla faaliyet gösterdiği ve özenle seçilmiş, merkezi, rahat ulaşılabilecek, son derece modern lokasyonlarımızda rakiplerimizden farklı olarak hızlı, sektörün ihtiyaç duyduğu uzun vadeli krediler ile finansman sağlıyoruz. Müşteriye limit açarken onunla kurduğumuz ilişkide esas olan çalışma süremiz değil şirketin geleceğine olan inancımız.

2016 yılında KOBİ’lere sunduğunuz kredi miktarını rakamsal verilerle özetler misiniz?
2016 yılının 10 aylık döneminde KOBİ nakdi kredileri geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 6 artış göstermesine karşın aynı dönemde Odeabank KOBİ Bankacılığı olarak nakit kredilerde sektör ortalamasının çok üstünde yaklaşık yüzde 20 büyüme sağladık.
Bu yıl içerisinde KOBİ müşterilerin işletme sermayesi ve/veya yatırım projelerine uygun maliyetli kaynak yaratmak amacıyla “European Fund for Souteast Europe” EFSE’den kaynak sağladık ve sadece Eylül ayı içerisinde TL 50 m seviyesinde bir kaynağı bu amaçla ilgili kapsamda kalan müşterilerimize kullandırdık.

GALATA

Yukarı