Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

KOBİ’ler Türkiye’nin, Akbank KOBİ’lerin gücü

10.05.2017 - 16:40

Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz,  Akbank olarak mobil kullanımında liderliği hedeflediklerini söyleyerek, “Bizim için KOBİ’lerimiz çok önemli; ‘KOBİ’ler Türkiye’nin, Akbank KOBİ’lerin Gücü’ felsefesiyle hareket ediyoruz” dedi. 

“KOBİ’LER ÖNCELİĞİMİZ, KOBİ’LERİN TERCİHİYİZ”
KOBİ’lerin dinamik yapıları nedeniyle her an bir atılım yapmaya hazır birer işletme olarak çalıştıklarına değinen Oğuz, “Her KOBİ, yakaladığı fırsatları anında değerlendirip, bir kademe daha büyüme yoluna gidiyor. Bu fırsatlar da çoğunlukla finansman ihtiyacı doğuruyor; biz de, KOBİ’lerin bu ihtiyaçlarına anında karşılık veriyoruz. KOBİ’lere verdiğimiz bu önem ve desteğin aslında doğrudan Türkiye ekonomisine yönelik olduğunu da biliyoruz. Tüm makro ekonomik veriler, KOBİ’lerin her yıl büyüyen Türkiye ekonomisinin dinamosu konumunda olduğunu gösteriyor. Biz de Akbank olarak “KOBİ’ler Türkiye’nin, Akbank KOBİ’lerin Gücü” felsefesiyle hareket ediyoruz ve tüm çalışmalarımızı uzun vadeli hedeflerle değer yaratmak ve sürdürülebilir büyümeye katkı sağlamak amacıyla yürütüyoruz” diye konuştu. 

AKBANK’TAN ESNAF KARDEŞLİĞİ
Oğuz, şöyle devam etti: “KOBİ’lerin içinde önemli bir paya sahip olan esnafa yönelik çalışmalarımızı ‘Akbank’tan Esnaf Kardeşliği’ altında sürdürüyoruz. Esnafımıza ihtiyaç duydukları finansman için rahatça geri ödeme imkânı sağlayan ‘Olduğunda Öde Kredisi’ ile başlayan çalışmalarımıza Gönlüne Göre Öde Esnafım, Üye İşyeri Kampanyaları, Siftah Biriktiren Hesap, Eko POS Tarifeleri ve Kuruşun Değerini Bilen Tarifeler ile devam ettik. Esnaf ve sanatkarlarımızın üst kuruluşu (Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu) TESK ile de bir işbirliği anlaşması imzaladık.” 

 “KAREKODLU ÇEK UYGULAMAMIZLA ÖDEMELER GÜVEN ALTINDA”
Vadeli alımlarında çek kullanmak isteyen KOBİ’ler için vade ve teminat sorunu çıkabildiğine işaret eden Oğuz, “Çekli ödemeyi kabul eden firmalar, çekin vadesinde ödenip ödenmeyeceği konusunda güven problemi yaşayabiliyorlar. Bu nedenle, nakit çalışmak istiyorlar ve vadeli olsun olmasın çeki baştan ödeme aracı olarak kabul etmiyorlar. Ya da çekin yanı sıra farklı teminatlar talep edebiliyorlar. Bu noktada, Karekodlu Çek hizmetimizle müşterilerimize çözüm sunuyoruz” şeklinde konuştu. 
Oğuz, sözlerini şöyle sürdürdü: “E-Fatura, ticaret hayatında elektronik dönüşümün en önemli adımlarından biri. E-fatura sunduğu operasyonel kolaylıklar, fatura kabul süreçlerinin hızlanması, postalama ve evrak maliyetlerinin azalması gibi birçok faydayı da beraberinde getiriyor. Akbank olarak güçlü teknolojik altyapımız ile bu konuda da KOBİ’lerimize destek oluyoruz. KOBİ’ler, E-Fatura uygulaması ile fatura alma ve gönderme, saklama ve raporlama işlerini kolaylıkla yapabiliyor, aynı uygulama ile kabul ettikleri faturaların ödemelerini de tek tıkla gerçekleştirebiliyorlar.”

GALATA

Yukarı