Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

KOBİ’lere 20 milyar TL’den fazla kredi kullandıracağız

08.03.2017 - 09:27

QNB Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Onur Özkan, “KOBİ ve Esnaf Bankacılığı alanındaki örnek hizmetlerimizi esnek ürünlerle de destekliyor yaptığımız işbirlikleri ile KOBİ’ler için uygun kaynaklar yaratıyoruz. Mikro ve küçük işletmelerin desteklenmesi için EFSE ile yaptığımız işbirliği doğrultusunda 2016 yılının başından itibaren yaklaşık 2 bin krediyi finanse ettik. Fonun yarısı da kalkınmada öncelikli bölgelerde kullanıldı. Mikro ve küçük işletmelere finansal destek olma becerimizi daha da güçlendiren EFSE ile yaptığımız bu işbirliğimiz 2017’de de devam edecek” dedi.

QNB Finansbank olarak girişimcilik kültürünün teşvik edilmesi ve KOBİ’lerin büyümesini desteklemek üzere ‘COSME’ kredisi ile KOBİ’lerin ihtiyaçlarına cevap verdiklerine değinen Özkan, “COSME kredisini, cirosu 2 milyon TL’den, çalışan sayısı ise 10’dan az olan firmalara sunabiliyoruz. 3 yıl içerisinde 30 bin müşteriye 750 milyon TL kredi kullandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Özkan, şöyle devam etti: “Kredi Garanti Fonu, KOSGEB ve yurtdışından KOBİ’ler için aldığımız uzun vadeli kaynakların da desteğiyle KOBİ’lere 2017 yılı içinde 20 milyar TL’den fazla yeni kredi kullandırmayı hedefliyoruz. Verdiğimiz kredilerle Kobilerin büyümesini, Türkiye ekonomisine ve istihdama çok daha fazla katkıda bulunmasını sağlamak istiyoruz. Kredilerin yanında “işimizin sadece rakamlarla değil insanlarla” olduğunu da unutmadan, dış ticaret, nakit akışı yönetimi ve yatırım gibi uzmanlık gerektirecek konularda Kobilere ürün ve danışmanlık desteği vermeye devam edeceğiz.”
 

GALATA

Yukarı