Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

“KOBİ’lere Hayat Deniz’de Güzel!”

06.09.2017 - 11:24

“DenizBank olarak her zaman KOBİ’lerimizin yanlarında olup, yürüttüğümüz çalışmalar ile hayatlarına olumlu yönde temas etme gayretimizi sürdürmekteyiz” açıklamasında bulunan DenizBank KOBİ Bankacılığı Pazarlama Grup Müdürü Tayfur Geler, “KOBI’lerimize kredi tarafında mikro kredilerden yatırım kredilerine, dış ticaret kredilerinden altın kredilerine; ticari kart tarafında ise İşletme Kart gibi çok çeşitli ürün imkanları sunuyoruz” dedi.

‘Hızlı Kredi’ fırsatı ile esnafın, ihtiyaçlarına göre 80 bin TL’ye kadar ‘İşletme Kart’, ‘Taksitli Ticari Kredi’, ‘Ticari Kurtaran Hesap’, ‘DBS’ ve  ‘Taşıt Tanıma Sistemi’ alternatiflerinin aynı anda yer aldığı tek bir limite bir başvuru ile sahip olma imkanının bulunduğunu belirten Geler, kredi talebinde bulunmak isteyenlerin SMS üzerinden kredi talebinde bulunabileceğini, ayrıca internet bankacılığı, DenizBank ATM’leri ve web… gibi kanallardan da hızlı ve kolayca başvuru yapılabileceğini belirtti. 

“KOBİ’LERİMİZİN EN ÖNEMLİ DESTEKÇİLERİNDEN BİRİYİZ”
“KOBİ’ler proje üreten kuruluşlar olmalarına karşın, işletme sermayelerinin olmaması ve banka kredilerine erişememeleri gibi sıkıntılar yaşamaktadır. Bu konuda KOBİ’lerimizin en önemli destekçilerinden birisi olan Kredi Garanti Fonu (KGF), teminat sıkıntısı çeken KOBİ’lere kefil olarak onların finansmana erişimini kolaylaştırmaktadır” diyen Geler, “Bizler de KGF teminatlı kredilerde sektörün öncü bankalarından biri olarak, KGF kefaletlerinden yararlanmak isteyen KOBİ’lerimize bu konuda uzman kadrolarımız ile hizmet vermekteyiz. Nefes Kredisi’nden de bahsedecek olursak; bu proje ile TOBB’a bağlı oda ve borsalara üye olan KOBİ’lere, piyasa faiz oranlarının oldukça altında, yıllık yüzde 9,90 faiz oranıyla 150 bin TL’ye kadar 12 ay vadeli kredi olanağı sunduk. DenizBank olarak, bu projede yer alan iki bankadan biri olduk ve projede yer alan tek özel bankayız” dedi. 
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteği ile ilk yıl ödemesiz, ikinci yıldan itibaren 3 ayda bir ödemeli, toplam 3 yıl vadeli azami 50 bin TL’ye kadar faizsiz kredi ile de KOBİ’lerin ihtiyaçlarını gidermelerine destek olduklarını dile getiren Geler, esnaf ve KOBİ’lerin sıfır faizli bu program sayesinde hem çok avantajlı bir şekilde kredi kullanıp hem de ödemesiz dönem ve uzun vade süresi ile rahat bir şekilde ödemelerini yapabilme fırsatı bulduğunu belirtti. 

KREDİ HACMİNDE KOBİ PAYI YÜZDE 19 İKEN, YÜZDE 21’E YÜKSELDİ
“KOBİ Bankacılığı’nda, 1.4 milyon KOBİ’ye doğrudan sağladığımız finansal destekler ile son 3 yıldır sektörün üzerinde bir büyüme yakalayarak pazar payımızı artırdık” diyen Geler, “2015 yılı içerisinde DenizBank toplam kredi hacmi içerisindeki KOBİ payı yüzde 19 iken, 2017 yılı itibari ile bu oran yüzde 21’e yükseldi” dedi.  
“KOBİ ve esnafımıza  sadece finansal çözümlerimizle değil, her noktada destek olmaya büyük önem veriyoruz” açıklamasını yapan Geler, “Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı (TOSYÖV) ile Türkiye’nin 7 bölgesinde toplantı ve eğitimler düzenleyerek KOBİ’lerimizi desteklemeyi, onlara finansal olanakları anlatmayı sürdürüyoruz. Bugüne kadar birçok ilde KOBİ’lerimizin de yoğun olarak katılım sağladığı etkinliklerimizi düzenledik. Yine ülkemizde KOBİ’lerimiz ihracatın yüzde 56’sını yapıyor. DenizBank olarak, uluslararası ticarette güvenli bir şekilde büyümek isteyen KOBi’lerimize sunduğumuz ürünler ve hizmetler ile her zaman yanlarında oluyoruz” diyerek sözlerine son verdi. 

yurtiçi

Yukarı