Ana içeriğe atla

aaa

KOBİ’LERE ÖZEL ÜRÜN VE KAMPANYALAR

15.12.2016 - 17:27

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Murat Bilgiç, “KOBİ’lerin karar alma süreçlerinde zorlanmaması, doğru yatırım kararları alabilmeleri ve iş yapma süreçlerinde pratik çözümler üretmelerine yardımcı olabilmek için onların çözüm ortağı gibi hareket ediyoruz” dedi.

2016 yılı 3. çeyrek verilerine göre özel bankalar arasında 140,4 milyar TL ticari kredi büyüklüğü ile nakdi ticari kredilerde ilk sırayı aldıklarını belirten Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Murat Bilgiç, “Ticari kredilerimizin yüzde 29,6’sını KOBİ kredileri oluşturuyor. KOBİ müşterilerimizin nakdi krediler toplamı 41,5 milyar TL olup, takip oranlarımız 2016 üçüncü çeyrek verilerine göre yüzde 4,6 olan sektörün altında, yüzde 3,6 seviyesinde bulunuyor” diye konuştu.  
“UYGUN FAİZ ORANLARIYLA KREDİ SAĞLIYORUZ”
İş Bankası olarak 92 yıldır Türkiye’nin Bankası olma vasfını sorumluluk ve özveriyle koruduklarına değinen Bilgiç, “Köklü geçmişimizle bugüne kadar Türkiye ekonomisinin büyümesine yönelik her aşamada katkı sağladık, sağlamaya da aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Türkiye’nin Bankası olarak taşıt, konut, ihtiyaç ve esnaf kredilerinde faiz oranlarını aşağı çekerek ekonomimize destek sağlayacak öncü adımları attık. Öte yandan esnafımızın ihtiyaçlarına yönelik yıl boyunca Esnafa Destek Kredisi kampanyaları düzenliyor, bu kampanyalarımız ile esnaf müşterilerimize uygun faiz oranlarıyla kredi sağlıyoruz” şeklinde konuştu. 
Bilgiç, sözlerine şöyle devam etti: “Esnaflarımızın aynı zamanda hem pratik hem de hesaplı bir uygulama olan Sabit Tarifeli POS’tan faydalanmalarını öneriyoruz. Bu uygulama, aylık 21,90TL’den başlayan sabit bir ücret ödeyerek, tarife dahilinde belirli bir üst limite kadar kartla yapılan satışları ertesi iş günü kesintisiz olarak tahsil etme imkânı veriyor. Üstelik yenilikçi ve esnaf dostu özellikleri ile POS paketlerimiz limit aşım konusunda da çözüm sunuyor.” 

DIŞ TİCARETTE YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER
Kredi ve POS hizmetlerinin yanı sıra, KOBİ’ler için bir diğer önemli konuyu da dış ticaret faaliyetlerinin oluşturduğuna işaret eden Bilgiç, “İthalat ve ihracat yapan müşterilerimize özel, onların dış ticaret işlemlerinin sağlıklı ilerlemesi ve ihtiyaçlarını en doğru çözümlerle karşılayabilmek adına hem yurtiçinde hem de yurt dışındaki yaygın şube ağımızla en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Bölge satış müdürlüklerimizde faaliyet gösteren dış ticaret uzmanı yöneticilerimizle dış ticaret firmalarımızla çok daha yakın temas halindeyiz” dedi.

“KADIN GİRİŞİMCİLİĞİN ARTMASINA DESTEK OLUYORUZ”
Bilgiç, İhracatçı KOBİ’lere özel hazırladığımız ‘İhracatçı Kart’ ile KOBİ’ler Türkiye’de bir ilk olarak hem şirket kredi kartının tüm özelliklerinden faydalanıyor, hem de İş Bankası aracılığı ile gerçekleştirdikleri ihracat işlemlerinden MaxiPuan kazanıyorlar.

Kadınların hem iş gücü hem de ekonomiye katılımına İş Bankası olarak önem verdiklerini ifade eden Bilgiç, “Kadın işletmelere destek amacıyla hem kendi kaynaklarımızdan hem de yurt dışından kaynak temini ile uygun faiz ve ödeme koşullarıyla kredi imkanı sunuyoruz. Bunun yanında kadın girişimcilerimizin vizyon ve ufuklarını genişletecek eğitim projeleri ve seminerler düzenliyoruz” değerlendirmesini yaptı.

arf

Yukarı