Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

“KOBİ’LERİ ÖZEL MÜŞTERİ OLARAK TANIMLIYORUZ”

15.12.2016 - 17:10

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku,  “KOBİ’leri sıradan değil özel müşteri olarak tanımlıyoruz. Finansal ihtiyaçların yanı sıra KOBİ’lerin şirket değer döngülerinin her aşamasında destekleyici hizmet ve ürünler geliştiriyoruz” dedi.

Bankanızın KOBİ’lere sağladığı destek kredilerinin kapsamından bahseder misiniz?
Ekonominin en önemli parçası olan KOBİ’lerin gelişmesi ve sıhhatli bir büyüme göstermesi için kaynaklar üretip ve yeni ürünler sunuyoruz. Özellikle katılım bankacılığının ana ürünleri olan Kurumsal Finansman Desteği ve Leasing paketlerimizle KOBİ’lerin ihtiyacı olan makine, teçhizat, hammadde, ara madde alımlarını finanse ediyoruz.
Sektör ve meslek ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırladığımız destek paketlerimizle de KOBİ’lere sunduğumuz hizmetleri çeşitlendiriyoruz. Bu kapsamda farklı ihtiyaçlara yönelik hazırladığımız Eko KOBİ, Süper KOBİ ve Full KOBİ paketleriyle KOBİ’lerin ticari faaliyetlerinde ihtiyaç duyabileceği ürünlere avantajlı fiyatlarla sahip olmalarını sağlıyoruz.
Girişimci KOBİ’lerimizin finansal ihtiyaçlarını karşılayacak “Franchise Destek Paketi”ni hizmete sunduk. Franchise girişiminde bulunan firmaların finansal ihtiyaçları gözetilerek hazırlanan Franchise Paketi ile müşterilerimizin ihtiyacı olan tüm enstrümanları uygun koşullarda bir arada sunuyoruz. KOBİ’lerimizin dış ticaret hacmini geliştirmelerine destek amaçlı İhracatçı KOBİ’lere Dış Ticaret Paketi adında yeni bir ürün paketi hazırladık. Diğer sektörel ve finansal destek paketlerimiz olan;  Gıda Toptancıları Paketi, Kırtasiye Paketi,  DBS Paketi ile KOBİ’lere hizmet sunmaktayız. 
Albaraka olarak Findeks Ticari paketlerini Türkiye’de hizmete alan ilk beş bankadan biriyiz. Piyasa risklerinin yüksek olduğu dönemlerde firmalar portföylerini verimli yönetmek ve alacaklarının kalitesini artırmak zorundalar. Firmalar ticari faaliyette bulundukları kişi ve kurumların finansal performanslarını ve aldıkları çeklerin güvenirliklerini Findeks Ticari Paketleriyle kontrol edebilirler. Firmalar,  özellikle yeni bayi ve müşteri kabulünde “gerçek” finansal değerlendirme fırsatı bulurlar.
Kredi hizmetlerimiz dışında, danışmanlık hizmetlerimizle KOBİ’lere katma değer sağlamaya çalışıyoruz. 

KOBİ’lere sunduğunuz kredi çözümlerinizde sunduğunuz vade ve ödeme koşulları nelerdir?
KOBİ’lerimize en iyi ve en uygun hizmeti sağlamak adına KOBİ ihtiyaçlarını analiz ediyoruz. Piyasada kendi sektöründe tecrübeli, istihbaratı olumlu olan KOBİ müşterilerimize 48 aya varan vadelerle kurumsal finansman desteği, 60 aya varan vadelerle leasing hizmeti sunuyoruz. Firmalar ihtiyaç duyduğu finansal desteği nakit akışına uygun geri ödeme seçenekleriyle bizden temin edebiliyorlar. Farklı sektörlerde yer alan benzer büyüklükteki firmaların finansal ihtiyaçları birbirinden çok farklı olabiliyor. Bu amaçla sektörlere özel ödemesiz dönemler içeren geri ödeme planlarıyla KOBİ’ lerimizin ticaretine destek sağlıyoruz.

Kullandırdığınız kredilerin KOBİ’lere sağladığı avantajlar hakkında bilgi verir misiniz?
Albaraka Türk, katılım bankacılığı prensipleri doğrultusunda üretimin ve ticaretin finansmanı misyonunu en etkin şekilde faaliyetlerine yansıtıyor. Katılım bankaları, genetik yapısı gereği KOBİ bankacılığına uygun. Bizim bir borcu yeni bir borçla kapatmak gibi bir felsefemiz yok. Biz doğrudan üretim faktörlerini finanse etmek durumundayız, bu da bizi doğal KOBİ bankası haline getiriyor.
KOBİ’leri sıradan değil özel müşteri olarak tanımlıyoruz. Finansal ihtiyaçların yanı sıra KOBİ’lerin şirket değer döngülerinin her aşamasında destekleyici hizmet ve ürünler geliştiriyoruz. Bizimle çalışan müşteriler farklı sağlayıcılardan temin edecekleri hizmetleri tek noktadan alabilecekler. 

GALATA

Yukarı