Ana içeriğe atla

FFF

“KOBİ’LERİN GELİŞİMİNİ DESTEKLİYORUZ”

14.09.2018 - 16:42

ESNAF VE KÜÇÜK İŞLETMELERE SAĞLADIKLARI FİNANSMAN DESTEKLERİNDEN BAHSEDEN YAPI KREDİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI SERKAN ÜLGEN, “ÇALIŞMALARIMIZI KOBİ’LER İÇİN DEĞER YARATMAK VE KOBİ’LERİN SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞMELERİNİ DESTEKLEMEK AMACIYLA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.” DEDİ.

Esnaf ve küçük işletmelere sağladığınız finansman destekleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?  
Müşterilerimize, yatırım kredilerinde o yatırıma özel ödeme planı sunuyoruz. İşletme sermayesine yönelik kredilerimizde ise müşterilerin nakit ihtiyacı ve sektörlerin nakit akışına göre ödeme planı sunan finansman ürünlerimiz bulunuyor. Sektörlere yönelik kredi çözümlerimizin yanı sıra esnaf ve KOBİ’lerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için yılın belirli dönemlerinde kredi kampanyaları da düzenliyoruz. Avantajlı kampanyamızla müşterilerimize 36 aya varan vadelerle finansman imkânı sunuyoruz. 
Ekonomiye çok önemli katkı sağladığına inandığımız Kredi Garanti Fonu (KGF) ile iş birliğine bu sene de devam ediyoruz. KGF’nin sağladığı teminat desteğiyle, KOBİ’lere uygun vade ve şartlarda kredi imkânı sunmayı sürdürüyoruz.  

Peki, esnaf destek kredilerine başvuru şartlarınız nedir? 
Geniş yelpazedeki kredi ürünlerimizin kullanım şartları birbirinden farklılık gösterebiliyor. Farklı ölçekteki tüm işletmeler, kendileri için en uygun kredi hakkında bilgi almak ve krediden yararlanabilmek için şubelerimize başvuruda bulunabilirler. Şubelerimizin yanı sıra işletmelerinin her türlü finansman ihtiyacı için esnaflarımız, hafta sonu dahil her gün Yapı Kredi Mobil, Kurumsal İnternet Şubesi ve 444 0 448 müşteri iletişim merkezimiz aracılığıyla da taksitli ticari kredi başvurusu yapabilir, kredilerini anında hesaplarına geçirebilirler.

Esnaflara özel kredi kartınız mevcut mu? Bu kartı kullanan esnaf ne tür avantajlar elde ediyor?
Müşterilerimize, mal alımlarında nakit akışlarını etkili bir şekilde kontrol edebilmeleri ve bunu yaparken birçok imkandan faydalanabilmeleri için World Business kartı sunuyoruz. World Business kart sahibi müşterilerimiz, harcamalarında sektör bağımsız 9 aya varan taksit fırsatından yararlanırken, yaygın World Üye iş yeri ağında yaptığı harcamalardan Worldpuan kazanabiliyor. Ayrıca acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 9 aya varan taksitlerle nakit avans kullanabiliyorlar. 
Tüm bunların yanı sıra, Türk Hava Yolları ile birlikte Turkish Airlines Corporate Club kartı müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Bu ayrıcalıklar arasında ücretsiz taksit, indirim, ilave bagaj, özel yolcu salonu kullanım hakkı ve 260’dan fazla hava yolundan bilet alımı gibi imkanlar yer alıyor.
Eklemek istedikleriniz…
Yapı Kredi olarak KOBİ bankacılığında “Hizmette Sınır Yoktur” yaklaşımıyla hareket ediyoruz. Çalışmalarımızı KOBİ’ler için değer yaratmak ve KOBİ’lerin sürdürülebilir gelişmelerini desteklemek amacıyla gerçekleştiriyoruz. 
POS Avans da bu kapsamda müşterilerimizin kullanımına sunduğumuz ürünlerden biri. Sektörde bir ilk olan POS Avans ile Yapı Kredi Üye İşyerleri, herhangi bir faiz ödemeden, zahmetsiz bir şekilde, Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi, Yapı Kredi Mobil ve tüm şubelerimiz aracılığıyla verecekleri para transferi talimatıyla POS alacaklarını vadesini beklemeden ödemelerinde kullanabiliyor. Alıcılar ise POS Avans ile tahsilatlarını ödeme güvencesi altında yapabiliyor, dilerlerse kendilerine gelen POS Avans tutarlarını vade tarihini beklemeden farklı alıcılara transfer edebiliyor veya nakde dönüştürebiliyor. 
Türkiye’nin dijital bankası olarak KOBİ’lerimizin, dijitalleşmenin sunduğu olanaklardan yararlanmaları için çalışmaya devam ediyoruz. Dijital bankacılık kanallarımızla iş yerinin yoğunluğunda şubeye gitmeye vakti olmayan esnaf ve KOBİ’lerimize diledikleri yerden, 7/24 bankacılık hizmetlerimize ulaşma imkanı sağlıyoruz. Müşterilerimiz işletmelerinin her türlü finansman ihtiyacı için kurumsal internet ve mobil şubemizden ticari kredi başvurusunda bulunabiliyor, tek tıkla ticari kredi kullanabiliyor. Vergi, SGK ve fatura ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. 

arf

Yukarı