Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

KOBİ’LERİN TAKIM ARKADAŞI

15.12.2016 - 17:25

QNB Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Onur Özkan, kendilerini KOBİ’lerin ileriye dönük yol haritaları oluşturmalarına uzun vadede destek olan bir takım arkadaşı olarak görerek çalışmalarını bu doğrultuda hayata geçirdiklerini belirtti.

QNB Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Onur Özkan, 2016 Eylül itibariyle KOBİ kredilerinin geçen yıla göre yüzde 6.5 büyüme gösterdiğini söyleyerek, “Bu oran 2014-2015 Eylül döneminde yüzde 22.5 olarak gerçekleşmişti. Bankamızda da ilk 9 ay rakamlarımıza baktığımızda KOBİ Bankacılığı’nda toplam kredilerde 24 milyar TL seviyelerine ulaştığımızı söyleyebiliriz” dedi.

UZUN VADEDE KREDİ SEÇENEKLERİ
QNB Finansbank KOBİ Bankacılığı olarak kendilerini KOBİ’lerin ileriye dönük yol haritaları oluşturmalarına uzun vadede destek olan bir takım arkadaşı olarak görerek çalışmalarını bu doğrultuda hayata geçirdiklerini belirten Özkan, “KOBİ’lere sağladığımız finansman desteğini zenginleştirmek, çeşitlendirmek, Bankamızın en güçlü işbirlikleri olan KOBİ’lerimize fayda sağlamak adına yeni projeler çalışmaya devam ediyoruz. Müşterilerimizin sadece işletme giderlerini/sermaye ihtiyacını değil işlerini büyütmeleri için gereken farklı yatırım ihtiyaçlarında da uzun vadeye yaygın kredi seçenekleri ile de destekliyoruz. Avrupa Yatırım Fonu (AYF) garantörlüğü, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası fonu gibi güçlü iş ortaklıklarımız sayesinde yeni kurulan KOBİ’lerden Türkiye’de tarımsal bölgelerde faaliyet gösteren KOBİ’lere; kadınlar tarafından yönetilen KOBİ’lerden kredilendirmede notu kötü olan KOBİ’lere kadar özel finansman destekleri sağlıyoruz. Bununla birlikte önümüzdeki dönemde faizlerin düşüş trendinde olacağı öngörüsünden yola çıkarak, yatırım kredilerinde de bir miktar artış olacağına inanıyoruz” diye konuştu.
QNB Finansbank KOBİ Bankacılığı olarak kredi çözümlerini müşterilerinin nakit akışını baz alarak hazırlamayı öncelikleri olarak belirlediklerine değinen Özkan, “Sektörün dinamiğine önem veren, müşterimizin nakit akışında akılcı yönlendirmelerle iş döngüsünün yara almadan, istikrarlı bir şekilde kar üreterek çarkı döndürmesine olanak sağlamayı hedefleyen bir vade yapısını karşılıklı konuşuyoruz. Yatırım amaçlı finansman desteğimizi 120 aya yaygın, sezonsal özelikler sergileyen bir sektördeki müşterilerimizi ise ara dönem ödemeli veya ödemesiz dönemli seçenekler ile destekliyoruz” şeklinde konuştu. 
Öncelikle müşterisini iyi tanıyan bir yol arkadaşı olarak kredinin vade yapısını müşterilerinin bilançosu ve sektörün dinamiklerine göre belirlediklerine işaret eden Özkan, “Bunların yanı sıra yine müşterimizin teminat yapısına göre avantajlı faiz oranlarını sunuyor, Bankamızın sermaye yapısının güçlenmesiyle beraber yakaladığımız ivmeyi de müşterilerimize düşük maliyetli kredi kullanma; kaliteli ve hızlı hizmet alma anlamında yansıtmaya özen gösteriyoruz.
Özellikle teknoloji anlamında yapmış olduğumuz yatırımlarla birlikte KOBİ’lere her şeyden önemlisi de zaman kazandırıyor. Cepten kredi başvurusu yapma imkânından Tüzel İnternet Şubesi’nden ve KOBİ Rahat Tüzel Çağrı Merkezi’nden kredi kullanma fırsatına kadar işinin başından ayrılmadan finansmana erişim sağlamamızı en önemli avantajımız olarak söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

GALATA

Yukarı