Ana içeriğe atla

arf

KUVEYT TÜRK HACKATHON’UN BİRİNCİSİ ONLINE TAHSİLAT SİSTEMİ HERKOD

26.06.2018 - 14:17

Kuveyt Türk’ün ‘FinTech’ temasıyla ikincisini düzenlediği yazılım yarışması Hackathon sonuçlandı. Bu yıl yüze yakın uzmanın 25 projeyle katıldığı yarışmanın birinciliğini Herkod adlı proje kazandı. Birinci olan projeye 20 bin TL para ödülü takdim edildi.

Kuveyt Türk’ün yazılım projelerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlediği Hackathon yarışması, FinTech (Finansal Teknolojiler) temasıyla gerçekleştirildi. Başta alternatif ödeme çözümleri ve sosyal medya deneyimli mobil uygulama konuları olmak üzere finansal teknolojiler alanında inovatif fikirler sunmak isteyen herkese açık olan Kuveyt Türk Hackathon’da birinciliğe online tahsilat sistemi olan Herkod adlı proje layık görüldü.
Bu yıl 400’e yakın başvuru arasından seçilen yüze yakın yarışmacının katıldığı yarışmanın ikincisi Augmented Cube, üçüncüsü ise Abra adlı projeler oldu. Birinci olan proje 20 bin TL, ikinci olan proje 15 bin TL, üçüncü olan proje 10 bin TL, dördüncü ve beşinci olan projeler ise 5’er bin TL’lik ödülün sahibi oldu. 

YENİ FİKİR VE PROJELERİ DESTEKLEYECEĞİZ
Yarışmayla ilgili değerlendirmede bulunan Kuveyt Türk Bankacılık Servis Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, “Kurum olarak FinTech alanındaki gelişmeleri ve girişimleri yakından takip ediyor, bu alanda inovatif ürün ve hizmetler geliştirmeye gayret ediyoruz. Finansal teknolojiler alanında yeni fikirleri ve girişimleri destekliyoruz. Bu çerçevede ikinci Hackathon yarışmamızı FinTech başlığıyla gerçekleştirdik. Yarışmaya yoğun ilgi gösteren tüm genç arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, dereceye girenleri tebrik ediyoruz. Bundan sonra da yeni fikir ve projeleri desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

İLK ÜÇE GİREN PROJELER 
HERKOD:
Ticari işletmelerin yanı sıra IBAN numarasına sahip herkesin kullanabildiği, blokeli havale işlemi olarak da nitelendirilebilen, sanal pos sistemi gerektirmeyen online tahsilat sistemi. 
AUGMENTED CUBE: Banka müşterilerinin ve çalışanlarının artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisiyle benzersiz bir veri analizi deneyimini elde edecekleri, mobil cihazlarda çalışabilecek ve kullanıcısına üç boyutlu olarak görselleştirilmiş verilerin sunulduğu, Kuveyt Türk özelinde API’lerle dinamik bilgilerin eş zamanlı olarak kullanıcıya sunabileceği bir uygulama. 
ABRA: İnsandan insana iletişimin azaldığı günümüzde eğitim görüp de maddi durumu yeterli olmayan bireylere daha farklı bir yolla dikkat çekerek insanların bu konuda yardım etmelerini kolaylaştıracak bir proje. 

arf

Yukarı