Ana içeriğe atla

aaa

MÜŞTERİLERİMİZE FARKLI BİR LEASING DENEYİMİ YAŞATIYORUZ

16.08.2018 - 12:19

YAPI KREDİ LEASING GENEL MÜDÜRÜ FATİH TORUN: “YATIRIM EKİPMANLARININ LEASING İŞLEMLERİNDE, SÜRECİN BAŞINDAN SONUNA KADAR MÜŞTERİLERİMİZİN YANINDA YER ALIP ONLARA FARKLI BİR DENEYİM YAŞATIYORUZ.”

Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Fatih Torun, yatırım ekipmanları leasingi ile ilgili sorularımızı cevapladı.

Yatırım ekipmanları leasing hizmetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Yapı Kredi Leasing olarak Türkiye geneline yayılmış 14 bölgemiz, danışmanlık hizmetlerimiz, güçlü sermayemiz, akılcı çözümlerimiz, uzman kadromuzla müşterilerimize danışmanlık ve komple çözümler sunuyoruz. Gümrük, vergi ve hukuk konularında önde gelen servis sağlayıcılarıyla iş birliklerimiz bulunuyor. Fonlama altyapımızın çeşitliliği ve zenginliği nedeniyle farklı finansman imkanları sunabiliyoruz. Tüm bu özelliklerimizle sektör liderliğimizi uzun yıllardır sürdürüyoruz. 

Danışmanlık hizmetlerinizden bahsedebilir misiniz?
Finans sektöründe danışman kimliğimizle de ön plana çıkıyoruz. Başvuru anından sözleşme imzalanmasına, satın alma işlemlerinden ekipmanların devrine kadar güçlü bir danışmanlık hizmeti veriyoruz. Yenilediğimiz dijital altyapımız ve bölgelerimiz aracılığıyla Türkiye’nin her yerine hizmet götürebiliyoruz. Bu da bizi ulaşılabilir yapıyor. Ayrıca online işlemler platformu üzerinden müşterilerimize şeffaflık prensibimizi göz önüne alarak tüm bilgilerimizi açmış durumdayız.

Hangi alanlarda yatırım ekipmanları leasing hizmeti veriyorsunuz?
Yıllar içerisinde edindiğimiz deneyim ve yetkinliğimizin yanı sıra kaliteli insan kaynağımızdan aldığımız güçle farklı sektörlerde faaliyet yürüten tüm müşterilerimizi, finansal kiralamaya konu olan tüm ekipmanlarla buluşturuyoruz. Bu doğrultuda üretim, otomotiv,  metal, tekstil gibi sektörlerde yatırım ekipmanlarının leasing işlemlerinde, sürecin başından sonuna kadar müşterilerimizin yanında yer alıyoruz ve onlara farklı bir leasing deneyimi yaşatıyoruz.

Leasing süreciniz nasıl işliyor? Leasing işlemleri ile ilgili sağladığınız operasyonel kolaylıklarınız var mı?
Hizmet ağımız ve sahada aktif çalışmamız sayesinde leasingin imkanlarından yararlanmak isteyen kurumlarla hızla temasa geçebiliyoruz. Öte yandan son yıllarda dijital taraftaki çalışmalarımızı hızlandırıp altyapımızı yeniledik. Online işlemler platformumuz sayesinde ülkemiz genelinde en uzak noktalara dahi erişim imkanımızı artırdık. Böylelikle hem fiziksel hem de dijital ortamda kurumların taleplerini anında alabiliyoruz ve değerlendirme sürecine başlıyoruz. Gerekli şartları karşılayan tüm müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda hizmet sunuyoruz.

Web sitenizin özelliklerini anlatabilir misiniz kısaca?
Müşterilerimiz, ykleasing.com.tr’ye girip online işlemler platformu üzerinden tüm bilgilerini görüntüleyip günlük işlemlerini yönetebiliyor. Müşteri temsilcilerinin bilgilerine ulaşabiliyor, kendilerine yönelik hazırlanan özel kampanyalardan haberdar oluyor. Ödeme planlarını, vergi beyannamesine esas fatura detaylarını takip edip kopyasını alabiliyor. Yapı Kredi Leasing’le imzaladığı sözleşmenin detaylarını inceleyebiliyor. Web sitemizin diğer ana bölümü olan ikinci el makine ekipman satış platormu da dijitalleşme vizyonumuz doğrultusunda yenilendi. Bu sistem üzerinden satılık iş makineleri, araçlar ve farklı sektörlere hitap eden makine ile ekipmanlar için teklif toplanabiliyor. Yapı Kredi Leasing’in sunduğu geniş imkanlardan yararlanmak isteyen herkes bu platform üzerinden ilanları takip ederek tekliflerini online olarak verebiliyor. Ayrıca sektörde bir ilk olan mobil uygulamamızla müşterilerimiz depolarımızda yer alan makinelerin üzerindeki QR kodları okutarak en hızlı şekilde ilanlara ulaşıp yerinde teklif sunabiliyor.
 

arf

Yukarı