Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

TEB, KOBİ’lere büyümenin yollarını gösteriyor

12.06.2017 - 12:30

TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, “KOBİ’lerimizi geleceğin koşullarına hazırlayacak ve rekabette öne çıkmalarını sağlayacak ürün ve hizmetlere odaklanıyoruz” dedi.

TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, 2005 yılından bu yana KOBİ’lerin ‘Danışman Bankası’ anlayışıyla sektöre yeni bir bakış açısı kazandırdıklarını söyleyerek, “Sadece finansal ürün ve hizmetlerle değil, finansal olmayan ürün ve hizmetlerimizle fark yaratarak, KOBİ’lerimizi geleceğin koşullarına hazırlayacak ve rekabette öne çıkmalarını sağlayacak ürün ve hizmetlere odaklanıyoruz. Bu bakışımız ve hayata geçirdiğimiz yenilikçi projelerle IFC tarafından KOBİ bankacılığında dünyaya örnek gösterilen en iyi üç bankadan biriyiz” dedi. 

YENİ PAZARLARI KEŞFEDECEK KOBİ’LERE ÖZEL DESTEK
Yurtdışında ticaret yapmayı kolaylaştırarak KOBİ’lere dış ticarette kılavuzluk yapma hedefiyle hayata geçirdikleri www.tebledisticaret.com ile pazarlara yönelik rafine bilgiyi tek bir havuzda topladıklarına değinen Boz, “160’tan fazla ülke, bin 500’den fazla firma, 20 binden fazla tedarikçi,10 binden fazla sektörel rapor bilgilerin güncel olarak yer aldığı www.tebledisticaret.com’un üyeleri ürün kodu, pazar verileri, potansiyel müşteri listesi, güncel fuar bilgileri, nakliye sürecinde gerekli evraklar, ticaret yapılacak ülkede uygulanan vergi oranları gibi kapsamlı bilgilere kolayca ulaşabiliyor” diye konuştu.

DIŞ TİCARET GELİŞİM PROGRAMI
Dış Ticaret Gelişim Programı kapsamında dış ticaret faaliyetine henüz başlamış ya da dış ticaret hacmini artırmak isteyen firmalara bir gelişim programı ile büyüme ve dış ticarette strateji oluşturma eğitimleriyle aksiyon planlarını hayata geçirme desteği verdiklerini kaydeden Boz, “Bu planlama ile gelişim programını tamamlayan firmalar, edindikleri bilgi ve vizyon ile firmaların dış ticaret faaliyetlerini en yetkin şekilde devam ettirme kabiliyeti ediniyor. Program ile yurtdışında iş yapmayı çok daha kolay hale getirdik. Uzman kadromuzla dış ticarette yol haritası hazırlanmasından uluslararası pazar araştırmaları ve finansal çözümlere kadar geniş bir çerçevede hizmetler sunuyoruz. Yurtdışı Satış ve Pazarlama Uzmanlarımız firmalarla birebir çalışarak pazar paylarını artırmalarına destek oluyor” şeklinde konuştu. 

KGF İŞBİRLİĞİYLE KOBİ’LERE FİNANSAL DESTEK
TEB olarak uzun süredir KGF ile işbirliği içerisinde olduklarına işaret eden Boz, şöyle devam etti: “KOBİ’lerimize kefil olmak suretiyle, teminat yetersizliğini finansmana erişimin önünde bir engel olmaktan çıkarmayı amaçlamayan Kredi Garanti Fonu (KGF) işbirliği ile KOBİ’lere destek vermeye devam ediyoruz. Ekonomimizin can damarı olan KOBİ’lerin nakit akış sıkıntılarına hızlı çözüm üretmek adına teminatına KGF’nin destek verdiği KOBİ’lerimize sermayemizle de finansal destek sağlıyoruz. TEB olarak, KGF mekanizmasını da iyi kullanarak bankacılık sektörünün yüzde 5’lik kredi büyümesine önemli bir katkı sağladık.”

GALATA

Yukarı