Ana içeriğe atla

aaa

TEB, KOBİ’LERİ GELECEĞİN KOŞULLARINA HAZIRLIYOR

08.10.2018 - 16:58

TEB KOBİ BANKACILIĞI KIDEMLİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI VE GENEL MÜDÜR VEKİLİ TURGUT BOZ: “KOBİ’LERİMİZİ GELECEĞİN KOŞULLARINA HAZIRLAMA ADINA TEB KOBİ AKADEMİ, TEB KOBİ DANIŞMANLARI PROGRAMI, TEB KOBİ TV GİBİ SEKTÖRDE FARK YARATAN HİZMETLER SUNUYORUZ.”

TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, KOBİ bankacılığı ile ilgili sorularımızı cevapladı.
 
KOBİ’lere ne tür destekler veriyorsunuz?
Türk Ekonomi Bankası (TEB) olarak 13 yıldan bu yana ‘Danışman Banka’ anlayışımızla KOBİ’lerin gelişmesine ve rekabette güçlenmelerine destek veriyoruz. Bu doğrultuda sektöre kazandırdığımız KOBİ Bankacılığı alanında, KOBİ’lerimizi geleceğin koşullarına hazırlıyor ve rekabette öne çıkmalarını sağlayacak ürün ve hizmetlere odaklanıyoruz.
 
Bu ürün ve hizmetlere örnek verebilir misiniz?
KOBİ’lere elde ettikleri finansmanı nasıl kullanabilecekleri konusunda yol göstermek adına TEB KOBİ Akademi, TEB KOBİ Danışmanları Programı, TEB KOBİ TV gibi sektörde fark yaratan, katma değerli hizmetler sunuyoruz. Bankacılık sektöründe KOBİ’lere yönelik hazırlanan ilk internet televizyonu olma özelliği taşıyan ve bizi sektörde farklılaştıran TEB KOBİ TV ile 7 gün 24 saat yayın yaparak, ekonomi, piyasa ve iş hayatının nabzını tutan haberleriyle KOBİ’lere yol gösteriyoruz.
 
TEB KOBİ Akademi neler yapıyor?
TEB KOBİ Akademi ile il il geziyor, KOBİ’lerin büyüme ve gelişme süreçlerinde kritik önemi olan konularda özel eğitim ve atölye çalışmaları düzenliyoruz. Bugüne kadar ülke genelinde 117 etkinlikte 25 binden fazla KOBİ ile bir araya geldik.

TEB KOBİ Danışmanları ile ilgili bilgi verebilir misiniz? 
Müşteri temsilcilerimizi iki yıl boyunca özel olarak eğitiyor ve onları KOBİ Danışmanı olarak yetiştiriyoruz. TEB KOBİ Danışmanları, işlerini büyütmek isteyen esnaf ve KOBİ’lere işletmeleriyle ilgili ihtiyaç duydukları birçok konuda rehberlik ediyor. TEB KOBİ Yurtdışı Pazarlama ve Satış Uzmanları da KOBİ’lere dış ticaret ile ilgili ihtiyaç duydukları konularda rehberlik ederek gelişim ve büyüme yolunda onlara destek oluyor. 

Bir ilk olan TEB KOBİ TV’den de bahseder misiniz?
Bankacılık sektöründe KOBİ’lere yönelik hazırlanan ilk Internet televizyonu olma özelliği taşıyan ve bizi sektörde farklılaştıran TEB KOBİ TV (www.tebkobitv.com), 7 gün 24 saat yayın yapıyor. Ekonomi, piyasa ve iş hayatının nabzını tutan haberleriyle KOBİ’lere yol gösteriyor. 10 binden fazla video ve ayda ortalama 1,5 milyonu aşkın izlenimle tematik yayın yapan TEB KOBİ TV ile KOBİ’ler sadece gündemi takip etmekle kalmıyor, vergiden sosyal güvenliğe, iş hukukundan işletme yönetimine, teknolojiden dış ticarete kadar pek çok konuda, TEB KOBİ TV uzmanlarına merak ettiklerini soruyor. TEB KOBİ TV ile KOBİ’lere, girişimcilere ve kadın patronlara yol gösteriyoruz. Bilgi ve ilham veren içeriklerimizle, sektörel haberlerimizle kitlemizi sürekli besliyor, iş hayatında proaktif bir rol üstlenmelerine katkıda bulunuyoruz.

arf

Yukarı