Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Tedarikçilerimize değer katmaya çalışıyoruz

12.06.2017 - 10:52

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Tedarik Direktörü Arda Polat,  “Tedarikçilerimizle bir bütünün parçaları olduğumuza inanıyoruz. Sektörde inovasyonda öncü, girişimci bir banka olarak çok sayıda başarılı projeye tedarikçilerimizin de desteği ile imza attık. TEB olarak tedarikçilerimize de değer katmaya çalışıyoruz” dedi.

TEB Tedarikçi Günleri 2017 organizasyonu hakkında bilgi verir misiniz? Organizasyon verimli geçti mi?
Bu sene 7’ncisini gerçekleştirdiğimiz TEB Tedarikçi Günleri ile çözüm ortağı olarak gördüğümüz tedarikçilerimizle bir araya gelerek aramızdaki ilişkileri güçlendiriyor, düzenlediğimiz ödül töreni ile tedarikçilerimizi takdir ettiğimizi gösteriyoruz. Tedarikçi Günleri ile ayrıca onların bankamızdaki ve dünyadaki gelişmeler doğrultusunda farkındalığını artırmayı hedefliyoruz. Tedarikçilerimizden aldığımız geri bildirimleri de dikkate alarak oluşturduğumuz etkinliğimizde, tedarikçilerimizin bu organizasyonu sadece bir etkinlik olarak değil eğitici bir platform olarak gördüklerini ifade etmelerinden memnuniyet duyuyoruz.
Örneğin; 24 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz tedarikçi günlerimizin ana teması sıcak gündem olan Siber Risk’ti. Her alanda etkisini hissetmeye başladığımız bu güncel konuyu, TMARSH Sigorta ve Reasürans Brokerlığı AŞ Türkiye Genel Müdürü Hakan Kayganacı, Lostar Bilgi Güvenliği AŞ Genel Müdürü Murat Lostar ve TEB Bilgi Güvenligi, Kalite ve Süreç Yönetimi Direktörü Gülden Yüncüoğlu ile birlikte TEB Tedarik Yönetimi Paneli’nde ele alarak bu riskten nasıl korunulabileceğimizi tartıştık.
Panelin ardından Prof. Dr. Emre Alkin’in sunumu ile artan siber risklere karşı da şirketlerin önlem alması gerektiğine dikkat çektik. Tedarikçilerimize Türkiye ekonomisinin değişen dinamikleri hakkında bilgiler aktardık.
Etkinliğimiz ile ilgili hem tedarikçilerimizden hem de iş kollarımızdan çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Öyle ki tedarikçilerimiz ödül alabilmek için kendilerinden hangi alanda gelişim beklediğimizi sorgular hale geldiler. Bu da bizim bu etkinlik ile doğru bir iş ortaya çıkardığımıza olan inancımızı arttırıyor.

Tedarikçilerinizle ilişkilerinizde hangi kriterlere ve stratejilere önem veriyorsunuz?
TEB olarak bizler tedarikçilerimizle bir bütünün parçaları olduğumuza inanıyoruz. Sektörde inovasyonda öncü, girişimci bir banka olarak çok sayıda başarılı projeye tedarikçilerimizin de desteği ile imza attık. Her alanda hayata geçirdiğimiz öncü çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz, bunu için de tedarikçilerimizin sürekli desteğinin öneminin farkındayız. Bu çerçevede tedarikçilerimize de değer katmaya çalışıyoruz. Bu sene 7’ncisini düzenlediğimiz tedarikçi günleri etkinliğimizin çıkış noktası da bu. Tedarikçilerimizi bizimle aynı kültüre, aynı anlayış düzeyine getirmeye gayret ediyoruz.
 

GALATA

Yukarı