Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

TURİZM SEKTÖRÜNE DESTEK

17.01.2017 - 12:23

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Murat Bilgiç, “Konaklama tesisinden restoran ve seyahat acentesine kadar her ölçekte ve geniş yelpazede tüm turizm sektörü kuruluşlarına kredi ve diğer bankacılık ürünlerimizi sunuyoruz” dedi.

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Murat Bilgiç, kuruluşlarından bu yana tüm reel sektöre olduğu gibi turizm alanında faaliyet gösteren her işletmeye ayrım gözetmeksizin destek verdiklerini belirterek, “Konaklama tesisinden, restoran ve seyahat acentesine kadar uzanan her ölçekte ve geniş yelpazedeki tüm sektör kuruluşlarına kredi ve diğer bankacılık ürünlerimizi sunuyoruz. İş Bankası olarak, turizm sektörünün önemini dikkate alarak, sektöre bugüne kadar sağladığımız desteği aynı hassasiyet ve özenle sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi. 

GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ
İş Bankası olarak turizm sektörünün, gerek yarattığı döviz gelirleri açısından ülke ekonomisine gerekse de ülkemizin tanıtımına katkısını çok önemsediklerini ve başta sektöre özel krediler olmak üzere, geniş ürün yelpazesiyle sektörün finansal ihtiyaçlarına cevap verdiklerine değinen Bilgiç, “Turizm sektöründeki müşterilerimize sağladığımız kredilerimizin başında, işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansmanı amacıyla Türk Lirası veya Yabancı Para Turizm İşletme Kredisi, yeni yatırım (yatırıma konu makine ekipman, gayrimenkul alımı vb.) ve tesise yapılan yenileme harcamaları gibi yatırım giderlerinin finansmanı amacıyla Türk Lirası Turizm Yatırım Kredisi ve Yabancı Para Turizm Yatırım Kredisi  geliyor” diye konuştu. 

TURİZMİN FİNANSAL İHTİYAÇLARINA UYGUN ÇÖZÜMLER
Bilgiç, sözlerine şöyle devam etti: “Her sene ciddi bir yenilenme ve hazırlık süreci gerektiren turizm sektörünün ihtiyaçlarına yönelik, sözkonusu kredilerimizi uygun koşullarla sunarak, müşterilerimizin sezona hazır ve yenilenmiş olarak girmesine destek oluyoruz. Ayrıca, Döviz Pos, Dinamik Kur Dönüşümlü (DCC) Pos, Turizm Sektörü Destek Paketi, Turizm Tarife Paketleri, Döviz Endeksli Çek  İştira Kredisi, Turistik Tesis Sigortası ve benzeri pek çok ürünümüzle turizm firmalarının finansal ihtiyaçlarına uygun çözümler üretiyoruz. Kredilerimiz, Türk Lirası, yabancı para ya da ihtiyaca göre dövize endeksli olarak kullanılabildiği gibi, turizm firmalarımıza, gelirlerinin yoğun olduğu sezon içi dönemlere göre ayarlanabilen esnek geri ödeme seçenekleri sunuyor ve bir anlamda turizm sektörünün kendine özgü ritmine uygun çözümlerle destek oluyoruz.”
 

GALATA

Yukarı