Ana içeriğe atla

FFF

TÜRKİYE İŞ BANKASI’NDAN MÜŞTERİYE ÖZEL TASARLANMIŞ FİNANSMAN ÇÖZÜMLERİ

12.06.2019 - 15:06

KURUMSAL BANKACILIK ALANINDA TÜRKİYE’NİN LİDER BANKALARI ARASINDA YER ALAN TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MEHMET ŞENCAN, “YERLİ KURUMSAL FİRMALARA VE BÜYÜK ULUSLARARASI ŞİRKETLERE, SEKTÖR İHTİYAÇLARINI DİKKATE ALAN, MÜŞTERİYE ÖZEL TASARLANMIŞ FİNANSMAN ÇÖZÜMLERİ SUNUYORUZ.” DEDİ.

Öncelikle bankanızın kurumsal bankacılık çalışmaları ve politikaları hakkında bilgi verebilir misiniz?
İş Bankası Kurumsal Bankacılık İş Birimi 2003 yılında, büyük ölçekli yerel ve çok uluslu şirketlere hizmet vermek amacıyla kuruldu. İş Birimi bünyesinde sahip olunan deneyimli ve alanında uzman kadro ile kurumsal nitelikli müşterilerin ihtiyaçlarına özel çözüm önerileri üretiyoruz.
Kurumsal bankacılık alanında Türkiye’nin lider bankaları arasında yer alıyoruz. Yerli kurumsal firmalara ve büyük uluslararası şirketlere, sektör ihtiyaçlarını dikkate alan, müşteriye özel tasarlanmış hizmetler ve finansman çözümleri sunuyoruz.
Kurumsal bankacılık stratejisi çerçevesinde tüm paydaşları ile uzun soluklu ilişkiler tesis ederek stratejik ortak rolünü üstlenip, bu doğrultuda iştiraklerimiz ile birlikte çalışarak sinerji yaratıyoruz.

Kurumsal bankacılık hizmeti verdiğiniz firmalara ne tür avantajlar sunuyorsunuz?
Katma değeri yüksek hizmetleri müşterilerimize basit, etkin ve kolay ulaşılabilir bir formatta uygun maliyetlerle sunmayı, müşteri memnuniyetini artırmayı ve müşterilerimizin iş süreçlerine katkı sağlamayı hedefliyoruz.
Kurumsal bankacılık müşterilerimizi özel risk yönetimi çözümleri ile destekliyoruz. Nakit yönetimi süreçlerinde, teknolojik gelişmeler ve dijitalleşmenin sağladığı olanaklardan daha fazla yararlanmak suretiyle, ödemeler altyapısına müşteri odaklı bir bakış açısı sağlıyoruz.
Uzun yıllara dayanan bilgi birikimimiz, uzman satış kadrolarımız ve yaygın muhabir ağımız ile dış ticaret alanında da müşterilerimize özel hizmetler ve çözümler sunuyoruz. Dış ticaret alanındaki deneyimimize yaygın yurt içi şube ve müşteri ağımızın eklenmesi, tüm ekosisteme ilişkin hâkim konumumuzu pekiştiriyor ve müşterilere uçtan uca en iyi hizmeti ulaştırmayı sağlıyoruz. 
Dijitalleşme odaklı dış ticaret çalışmalarımız ile müşterilerimizin “iş ortağı” olma vizyonunu dış ticaret alanında da devam ettiriyoruz.

Her şubeniz kurumsal bankacılık hizmeti verebiliyor mu? Yoksa belli şubeler üzerinden mi bu hizmeti sunuyorsunuz?
Kurumsal bankacılık hizmetlerimizi İstanbul, Kocaeli, Ankara, İzmir, Antalya, Gaziantep ve Bursa’da bulunan toplam 10 adet kurumsal ihtisas şubemiz ve yabancı sermayeli şirketlere yönelik kurulan, alanında bir ilk “Yabancı Sermayeli Şirketler Şubemiz” aracılığı ile veriyoruz.

Kurumsal müşterilerinize hangi ürünlerinizle hizmet veriyorsunuz?
Kurumsal krediler, gayri nakdi krediler, dış ticaret ürünleri, proje finansmanı, türev ürünler ve nakit yönetimi hizmetleri dâhil olmak üzere her türlü kurumsal bankacılık hizmetini sunuyoruz.
Fizibilitesi yeterli, kredilendirme prensiplerine uygun, çevresel ve sosyal standartlarla uyumlu projelere bankamızca kaynak sağlanıyor.

arf

Yukarı