Ana içeriğe atla

FFF

YAPI KREDİ HER SEKTÖRE KURUMSAL FİNANSMAN ÇÖZÜMLERİ SUNUYOR

12.06.2019 - 15:07

YAPI KREDİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ERHAN ADALI: “GEREK ÜLKEMİZDE GEREKSE DÜNYADA EKONOMİYE YÖN VEREN FARKLI ÖLÇEKLERDEKİ YERLİ VE YABANCI ULUSLARARASI FİRMALARIN İHTİYAÇLARINA UYGUN, ÇÖZÜM ODAKLI HİZMETLER SUNUYORUZ.”

Öncelikle bankanızın kurumsal ve ticari bankacılık çalışmaları ve politikaları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Yapı Kredi olarak kurumsal ve ticari bankacılık alanında müşterilerimize pek çok hizmet sunuyoruz. Farklı kanallar üzerinden sunduğumuz nakit yönetimi ve dış ticaret finansmanı çözümleriyle sektörde güçlü bir konuma sahibiz. Ülke çapında sunduğumuz tahsilat ve ödeme hizmetleri, elektronik bankacılık ve nakit yönetimi operasyonel hizmetler de dahil olmak üzere pek çok farklı dijital ürün ve nakit yönetimi hizmetinin yanı sıra bu ürünlere ilişkin veri entegrasyonu ve mutabakat çözümleri de sunuyoruz. 
UniCredit’le yarattığımız sinerji, güçlü sermaye yapımız ve engin tecrübemizle, kendi kaynaklarımızın yanı sıra yurt dışı kaynaklardan da faydalanarak projelerin ihtiyaçlarına göre özel olarak dizayn ettiğimiz proje finansmanı süreçlerinin her alanında müşterilerimize destek oluyoruz. 
Yine kurumsal ve ticari bankacılık bünyesi altında yer alan yatırım bankacılığı bölümümüzle şirket birleşme ve satın alma, finansal danışmanlık ve müşterilerimize katma değerli bilanço ve borçlanma gibi çok geniş yelpazede hem yurt içi hem de yurt dışı piyasalarda hizmetler sunuyoruz.

Bankanız, hangi tür ve hangi büyüklükteki şirketlere Kurumsal ve Ticari Bankacılık hizmeti vermektedir? Her şubeniz Kurumsal ve Ticari bankacılık hizmeti verebiliyor mu? 
Kurumsal ve ticari bankacılık çatımız altında yıllık cirosu 500 milyon TL üzerinde olan firmalara 3 kurumsal şubemiz, 25 milyon TL ile 500 milyon TL arasında olan firmalara 11 ticari bölgemizde yer alan 46 ticari şubemiz ve 118 şubedeki hizmet noktamızla, uluslararası firmalara ise İstanbul merkezli Uluslararası ve Çokuluslu Bankacılık şubemiz aracılığıyla hizmet sunuyoruz.

Kurumsal ve ticari bankacılık hizmeti verdiğiniz firmalara ne tür avantajlar sunuyorsunuz?
Müşterilerimize birleşme ve devralma danışmanlığı başta olmak üzere enerji- altyapı, tüketici ürünleri- perakende, genel sanayi, finansal kurumlar, telekom-medya-teknoloji de dahil her sektörde kurumsal finansman çözümleri sunuyoruz.
UniCredit’in Doğu Avrupa ve Yapı Kredi’nin ürün grupları bölümlerinin ortak bir parçası olarak çalışan finansal danışmanlık ekibimiz ise müşterilerimize büyük ölçekli projelerin finansmanı için kullanılan finansal danışmanlık, borç düzenleme ve yapılandırması gibi ürünler sunuyor. Sermaye yönetim danışmanlığı ekibiyle de şirketlere özel çözümler sunuyoruz.

Kurumsal ve ticari bankacılık müşterilerinize hangi ürünlerinizle hizmet veriyorsunuz?
Yapı Kredi olarak gerek ülkemizde gerekse dünyada ekonomiye yön veren farklı ölçeklerdeki yerli ve yabancı uluslararası firmaların ihtiyaçlarına uygun, çözüm odaklı hizmetler sunuyoruz. Müşterilerimize farklı kanallar üzerinden sunduğumuz nakit yönetimi ve dış ticaret finansmanı çözümleriyle sektörde bu alanda güçlü bir konuma sahibiz. Ülke çapında tahsilat ve ödeme, nakit transferi, elektronik bankacılık ve operasyonel hizmetler de dahil olmak üzere pek çok farklı ürün ve hizmeti müşterilerimizle buluşturuyoruz. Aynı zamanda bu ürünlere ilişkin veri entegrasyonu ve mutabakat, mobil onay ve benzeri dijital bankacılık çözümlerimiz de bulunuyor. 

arf

Yukarı