Ana içeriğe atla


BANNER

YAPI KREDİ KOBİ’LERE HİZMETTE SINIR TANIMIYOR

21.08.2019 - 11:03

YAPI KREDİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI SERKAN ÜLGEN: “HEDEFİMİZ KOBİ’LERE SAĞLADIĞIMIZ FİNANSAL DESTEĞİ ARTIRARAK HEM FİRMALARA HEM DE FAALİYET GÖSTERDİKLERİ SEKTÖRLERE EN İYİ ŞEKİLDE KATKI SAĞLAMAK.”

KOBİ’lere değer katan bir banka olarak KOBİ’lerin ülkemizdeki yeri ve önemini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Yapı Kredi olarak 75. yaşımızı kutladığımız 2019 yılında da KOBİ bankacılığında “Hizmette Sınır Yoktur” yaklaşımıyla hareket etmeyi sürdürüyoruz. Çalışmalarımızı KOBİ’ler için değer yaratmak, KOBİ’lerin sürdürülebilir gelişmelerini desteklemek, işlerini büyütmek, dünyaya açılmak isteyen KOBİ’lerin önündeki sınırları kaldırmak amacıyla gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz KOBİ’lere sağladığımız finansal desteği artırarak hem firmalara hem de faaliyet gösterdikleri sektörlere en iyi şekilde katkı sağlamak.

Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan imalatçı ve ihracatçı KOBİ’lerin finansman yükünü azaltmak adına nasıl çözümleriniz var?  
Üretim ve ihracat yapan KOBİ müşterilerimizin yatırım ve işletme sermayesi ihtiyaçlarına özel pek çok farklı kredi ürünümüz bulunuyor. Kullanacakları yatırım kredilerinde müşterilerimize o yatırıma özel ödeme planı sunuyoruz. İşletme sermayesine yönelik kredilerimizde ise müşterilerin nakit ihtiyacı ve sektörlerin nakit akışına göre ödeme planı sunan finansman ürünlerimiz bulunuyor. 
Öte yandan ekonomiye çok önemli katkı sağladığına inandığımız Kredi Garanti Fonu (KGF) ile iş birliğimiz bu sene de devam ediyor. KGF’nin sağladığı teminat desteğiyle, KOBİ’lere uygun vade ve şartlarda kredi imkânı sunmayı sürdürüyoruz. Son olarak Ekonomi Değer Kredisi Programı kapsamında da KOBİ’lere 50 milyon TL’ye kadar, azami 6 ay ödemesiz dönem fırsatıyla, 48 aya varan vadelerle finansman olanağı sunmaya başladık. 
Finansman ürünlerimizin yanı sıra KOBİ müşterilerimizin şirket harcamalarını çek-senet zorluklarıyla uğraşmadan, hızlı ve güvenli bir şekilde vadelendirmeleri ve kolayca takip edebilmeleri için onlara World Business kartı sunuyoruz. World Business kart sahibi müşterilerimiz, harcamalarında sektör bağımsız 12 aya varan taksit fırsatından yararlanırken, yaygın World Üye İşyerlerinde yaptığı harcamalardan Worldpuan kazanabiliyor. Ayrıca acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 12 aya varan taksitlerle nakit avans kullanabiliyorlar. Turkish Airlines Corporate Club kart ile de müşterilerimiz ücretsiz taksit, indirim ve 260’dan fazla hava yolundan bilet alımı gibi seyahat ayrıcalıklarından da faydalanabiliyor. 

KOBİ destek paketlerinizden bahseder misiniz? Bu paketlerden ne tür KOBİ’ler yararlanabiliyor? Şartlarınız neler?
KOBİ Bankacılığı paketlerimiz ile müşterilerimize bankacılık işlemlerini tek bir ücret ödeyerek gerçekleştirme imkanı sunuyoruz. Çam ve Sedir paketlerimizle yoğun ve orta yoğunlukta bankacılık işlemlerine sahip KOBİ’lerimiz, internet bankacılığında ücretsiz EFT ve havale, hesap işletim ücreti muafiyeti gibi çeşitli avantajlardan yararlanıyor. İşlem yoğunluğu daha az olan müşterilerimiz Defne, turizm sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimiz Palmiye paketlerimiz ve tarım sektöründeki müşterilerimiz de Nar paketlerimizle farklı avantajlardan faydalanıyor. Dış ticaret yapan KOBİ’lere yönelik olan ve işlem yoğunluğuna göre mini ve maksi seçenekleriyle sunduğumuz Sedir Dış Ticaret paketimiz ise firmalara ithalat ve ihracat işlemlerinden doğan farklı masraf ve komisyonlarda önemli avantajlar sağlıyor.

arf

Yukarı