Ana içeriğe atla

arf

YAPI KREDİ’DEN DEVRİM NİTELİĞİNDE YENİLİKLER

13.02.2018 - 14:34

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan: “Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi olarak mobil başta olmak üzere dijital kanallarımıza her sene daha fazla yatırım yapıyoruz.”

“Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi olarak mobil başta olmak üzere dijital kanallarımıza her sene daha fazla yatırım yapıyoruz” diye belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, “Bankacılığın geleceğini inşa edecek uygulamaları hayata geçirerek, sektörü devrim niteliğindeki ilklerle tanıştırıyoruz. Türkiye ve Avrupa’da bir ilk olan göz tarama sistemini Göz-ID ürünümüzde kullanıyoruz. Mobil bankacılığa şifresiz ve güvenli giriş sağlayan Göz-ID’nin yanı sıra ATM’ye dokunmadan QR kod ile anında para çekme, para yatırma ve Müşteri İletişim Merkezi’ne direkt bağlanma özellikleriyle müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz” ifadelerinde bulundu.

MÜŞTERİLER GÜVENLİ VE TEMASSIZ ALIŞVERİŞ YAPIYOR
Bankacı Klavye ile akıllı telefonlardaki mesajlaşma uygulamaları ekranından hiçbir farklı ekrana ve uygulamaya girmeden hızlı para transferi yapılabilmesini sağladıklarını söyleyen Doğan, “Siri ve iMessage üzerinden ister sesle ister mesajla hızlı ve kolay bir şekilde müşterilerimizin para gönderebilmesine olanak tanıyoruz. Müşterilerimiz, Yapı Kredi Mobil’in mobil ödeme fonksiyonu aracılığı ile NFC özelliği olan Android telefonlarını POS cihazlarına yaklaştırarak güvenli ve temassız olarak alışveriş yapabiliyor. Bununla birlikte sektörde bir ilki daha gerçekleştirerek Facebook Messenger’ın bot uygulaması üzerinden bankacılık hizmetlerimizi sunmaya başladık” dedi. 

YAPI KREDİ HİZMETTE SINIR TANIMIYOR
Doğan, “Bu kolaylıklara ek olarak ‘Hizmette Sınır Yoktur’ anlayışıyla Yapı Kredi Mobil’e, müşterilerimizin istedikleri şubeden istedikleri tarih ve saate randevu alabildikleri ‘Şube Yoğunluk Haritalarını Görüntüleme’ ve ‘Randevu Alma’ özelliğini ekledik. Kartlarını kaybeden müşterilerimiz ise, mobil bankacılık şubesindeki yeni Panik Yok Butonu ile kartlarını anında kullanıma geçici olarak kapatarak mobilden işlemlerine devam edebiliyorlar. Kartları için kayıp/çalıntı bildirimi gerçekleştirip, yeni kart talebinde de bulunabiliyorlar” açıklamalarında bulundu.

DİJİTAL VE MOBİL BANKACILIK KULLANIMI ARTTI
“Yapı Kredi olarak, geleceğin bankacılığını tasarlama yolunda gençleri ve girişimcileri destekleyecek yatırımlara imza attıklarını ifade eden Doğan, “Code.YapıKredi, kodlama eğitimleri ve finansal rehberlik bölümlerinden oluşan geniş kapsamlı bir platform. Bu platform sayesinde yazılımcılara finansal teknoloji uygulama programlama arayüzleri (OpenBankingAPI) ile fintech ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Tüm bu çalışmalarımız neticesinde dijital bankacılık müşterilerimizin sayısı son 1 yılda yüzde 34 artarken mobil bankacılık müşterilerimiz ise yüzde 53’e yükseldi. Ayrıca dijital müşterilerimizin içinde mobil bankacılık kullanım oranımız Aralık 2017 itibariyle yüzde 84’e ulaştı. Bunun yanında, nakit dışı işlemlerde dijital kanalların payı yüzde 95’e ulaştı” diye konuştu.
Doğan, “Dijital bankacılığa kazandırdığımız devrim niteliğindeki uygulamalarla sadece 2017’de 30’un üzerinde ödüle layık görüldük. Bu ödüllerin 25’ini uluslararası prestijli kurumlardan kazandık. Son olarak saygın finans yayınlarından Global Finance tarafından bu yıl Avrupa’dan sonra ‘Dünyanın En Yenilikçi Dijital Bankası’ seçilmemiz, dijital alanda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda bizlere fazlasıyla motivasyon sağlıyor. 2018 yılında da insan odaklı teknolojiler üretmeye ve müşterilerimize değer katmaya devam edeceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

arf

Yukarı