Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Yük ve maliyetler azalıyor, verimlilik artıyor

13.12.2017 - 13:55

Yapı Kredi olarak KOBİ bankacılığında “Hizmette Sınır Yoktur” yaklaşımıyla hareket ettiklerinden bahseden Yapı Kredi Grup Direktörü Serkan Ülgen, çalışmalarını KOBİ’ler için değer yaratmak ve gelişmelerini desteklemek amacıyla gerçekleştirdiklerinden söz etti.

KOBİ’lere sunmuş olduğunuz nakit yönetimi çözümlerinizden ve kısaca bahseder misiniz?
Müşterilerimizin tahsilat ve ödemelerinin daha verimli bir şekilde yapılması amacıyla; tahsilat, ödeme ve fon fazlası yönetimi konusunda danışmanlık, ihtiyaca özel ürün ve hizmetler, firma muhasebe sistemine uygun ödeme ve tahsilat muhasebelendirme gibi faaliyetlerle en iyi nakit yönetimi çözümlerini sunuyoruz. Bu çözümlerin başında kurumsal internet şubemiz geliyor. Müşterilerimiz vergi ve SGK ödemesi, fatura ödemesi, çek ve senet işlemleri, toplu para transferi gibi pek çok işlemi kurumsal internet şubemizden yapabiliyor. Doğrudan borçlandırma sistemi, elektronik çek sistemi, havuz hesap, referanslı havale tahsilat sistemi, çek okuyucu gibi çözümlerimizle müşterilerimizin tahsilat süreçlerini kolaylaştırıyoruz. Böylelikle verimli bir nakit akışının yolunu açıyoruz.
Muhasebe entegrasyonu hizmetimizle müşterilerimizin bankamızdan yapacakları işlemlerine ilişkin makbuz, hesap dökümü, ayrıntılı raporlama ve benzeri işlemlerini şirketlerinin muhasebe yazılımıyla uyumlu gerçekleşmesi için kendilerine özel format oluşturabiliyoruz.

Peki, bu çözüm KOBİ’lere ne gibi avantajlar sağlıyor?
Yapı Kredi olarak, nakit yönetimi çözümlerimizle, tahsilat ve ödeme işlemlerinde müşterilerimizin operasyonel yükünü ve maliyetini azaltarak verimliliği artırıyoruz. İşlem hatası olasılığını en aza indiriyor ve işlem güvenliğini yükseltiyoruz. 

Bankaların kattığı yenilikçi ürünler, sunduğu dijital hizmetler ve mobil uygulamalar, nakit yönetimi değerlendirmesinde oldukça etkili oluyor. Bu noktada bankanızın bu konudaki çalışmaları hakkında bilgi alabilir miyiz? 
Büyük bir hızla hayatın her alanına yayılan dijitalleşme iş hayatında üretim süreçlerinden lojistiğe, pazarlamadan tüketim alışkanlıklarına kadar pek çok dinamiği değiştirdi. Buna paralel olarak tüm sektörlerde de ciddi bir dönüşüm başladı. Bankacılık ve finans sektörü bu dönüşümün ilk yaşandığı sektörlerden biri…
Dijital kanallarımız nakit yönetimi konusunda geniş bir işlem seti sunuyor. Müşterilerimiz dijital kanallarımız üzerinden yaklaşan ödemelerini kontrol edebiliyor, TL ve yabancı para cinsinden toplu para transferleri, vergi ve SGK ödemeleri, fatura ödemeleri, çek ve senet işlemleri, maaş ödemeleri gibi işlemleri diledikleri yerden, tek tıkla ve ücret avantajıyla gerçekleştirebiliyor. Böylece müşterilerimiz, bankamıza her an ve her yerde erişebilme konforunu yaşıyor.
Dijital kanallarımızın yanı sıra toplu dosya transferi ile vergi ve SGK ödemelerinin yapılabilmesi, bu gibi ödemeleri yoğun olarak gerçekleştiren müşterilerimizin operasyonel yüklerinin hafifleterek iş hayatlarını kolaylaştırıyor.
Tüm bunların yanında, SMS ile Gümrük Ödemesi ürünümüz ile müşterilerimiz SMS göndererek beyannamelerini kolaylıkla ödeyebiliyor.

yurtiçi

Yukarı