Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR...

17.11.2016 - 14:04

Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, ihracatçılar için ‘yürüyelim arkadaşlar’ sloganıyla geniş kapsamlı bir hamle başlattıklarını ifade etti.

Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir büyümesine verdikleri destek kapsamında, ihracatçılar için ‘Yürüyelim Arkadaşlar’ sloganıyla geniş kapsamlı bir hamle başlattıklarını söyleyerek, “Akbank İhracata Destek Hamlesi ile hedefimiz hiç ihracat yapmamış işletmelere de yeni ufuklar açmak ve mevcut ihracat pastasının büyümesine destek olmak” dedi.  
Ekonomi yönetiminin 2023 yılı için ihracatçı sayısı hedefinin 75 bin olduğuna değinen Oğuz, “Bu hedefe ihracatçı KOBİ’lerin sayısını artırmadan ulaşamayız. Potansiyel ihracatçı 20 bin müşterimizin kapısını çalıp, çaylarını içtik. Daha fazla KOBİ’yi ihracata başlamaları için cesaretlendirmeyi hedefliyoruz. O yüzden bu bizim milli meselemiz, ‘Hep Birlikte Yüreyelim Arkadaşlar’ diyoruz. KOBİ’lerimizin önünde birçok fırsat, arkalarında Akbank var. Dış ticaret operasyonlarının gerçekleştirildiği Akbank Bankacılık Merkezi’nde konusunda uzman, tecrübeli bir ekiple müşterilerimizin tüm dış ticaret işlemlerinde yanında yer alıyoruz” diye konuştu. 

“İHRACATÇILARIN YENİ PAZARLARA ULAŞMALARINI SAĞLIYORUZ”
2 bin 500'ü aşkın çok geniş bir uluslararası bankacılık muhabir ağı ile ihracatçıların kolaylıkla yeni pazarlara ulaşmalarını ve işlemlerini avantajlı bir şekilde yapmalarını sağladıklarına işaret eden Oğuz, “Müşterilerimize ihracat kredileri, mal mukabili ihracat kredisi, Eximbank kaynaklı ihracat kredileri, ihracat alacak sigortası ürünlerimizi sunuyoruz. Ayrıca likiditelerini ve rekabet güçlerini artırıcı, finansman maliyetini kesin olarak önceden bilmelerini sağlayan İhracat Akreditifi Sigortası ve Forfaiting işlemleri de uyguluyoruz. Yurtdışındaki muhabir faktör kuruluşun alıcı lehine sağladığı kredi limitleri kapsamında satışlarını artıran, etkin tahsilat sistemi ile tahsilatlarının düzenli ve hızlı olmasını sağlayan İhracat Faktoringi hizmetimiz de mevcut. İhracat kredilerinin yanında ithalat ödemelerinde de aktif rol alıyoruz. Bunlara ilave olarak, ihracatçı KOBİ’lerimizin en çok yaptıkları dış ticaret işlemlerini gözönünde bulundurarak onlara özel bir tarife oluşturduk. Bu tarife ile KOBİ’ler bankacılık işlemleri için tek bir sabit ücret ödüyorlar. Yapacakları her işlem için ayrı ücret ödemeyeceklerinden hesaplarını baştan net bir şekilde yapabiliyorlar. Diğer taraftan, mevzuat ile ilgili soruları için de 444 23 23’ü arayarak Dış Ticaret Mevzuat Bankacılık Uygulamaları destek hizmetinden yararlanabiliyorlar. Son olarak, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi-EDU ile KOBİ’lerin ihracat konusundaki bilgi ve becerilerini artırarak sürdürülebilir büyümelerine destek olmak amacıyla ‘Akbank İhracat Akademisi’ni hayata geçirdik” şeklinde konuştu.

 “AKBANK İHRACAT AKADEMİSİ’Nİ OLUŞTURDUK”
KOBİ’ler için ‘Akbank İhracat Akademisi’ni oluşturduklarını belirten Oğuz, ‘Akbank İhracat Akademisi’ sertifika programını Bursa, Konya, İzmir ve İstanbul’da gerçekleştirdiklerini ve bu süreçte program katılımcılarından son derece olumlu geri dönüşler aldıklarını sözlerine ekledi. 

GALATA

Yukarı