Ana içeriğe atla

autorola

ZİRAAT BANKASI’NDAN ‘GÜVENLİ TEDARİK ZİNCİRİ’NE DESTEK

11.11.2020 - 11:52

HoReCa sektöründe nakit akışının devamı sağlayacak “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” çalışmalarında sona gelindi. TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı, ETÜDER Başkanı Melih Şahinöz, TÜROB Başkanı Müberra Eresin ve TURYİD Başkanı Kaya Demirer, projeyle ilgili olarak Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler yaşayan HoReCa sektöründe, nakit akışının devamı için önemli bir adım atıldı. TUSİD ve ETÜDER’in çabalarıyla gündeme gelen “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” için çalışmalarda sona yaklaşıldı.

TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı, ETÜDER Başkanı Melih Şahinöz, TÜROB Başkanı Müberra Eresin ve TURYİD Başkanı Kaya Demirer, projeyle ilgili olarak Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

GÜVENLİ ÖDEME, 12 AYA VARAN TAKSİT İMKANI

Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi sayesinde TUSİD, ETÜDER, TURYİD, TÜRES, TÜROB, TÜROFED ve YESİDEF üyesi şirketler, ek bir teminat, ipotek veya komisyon maliyetine katlanmadan, 12 aya varan taksit imkânına sahip olacaklar.

GÜÇLÜ KAPLANGI: ÜRETİCİ VE SATICIDAKİ ENDİŞEYİ GİDERECEK

Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi’nin tedarik zincirinin sürdürülebilirliğini sağlama açısından önemli bir adım olduğunu söyleyen TUSİD Başkanı Güçlü Kaplangı, şöyle konuştu: “Sektörün satıcı tarafında, üretip satma konusunda endişeler vardı. Bu kapalı devre ödeme sistemi sayesinde, müşteri uygun vadelerle ihtiyacını karşılarken, üreticiler de güven içinde üretip satmaya devam edebilecek. TUSİD üyeleri bu sistemden hem satıcı hem de alıcı olarak yararlanabilecek. Üyelerimiz kendi aralarındaki ticareti de bu sistem üzerinden yapabilecek. Tedarik zincirinin güven içinde devam edebilmesi adına çok önemli bir proje. Emeği geçenleri kutluyorum.”

 

autorola

Yukarı