Ana içeriğe atla

FFF

3 kamu bankasından imar barışı için flaş karar

03.08.2018 - 12:54

İmar barışı düzenlemesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak çalışma yürüten Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ‘Yapı Kayıt Belgesi’ alacaklar için düşük faizli ihtiyaç kredisi verecek.

8 Haziran'da başvuru süreci başlayan ve 31 Ekim tarihinde sona erecek olan imar barışı düzenlemesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak çalışma yürüten Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ‘Yapı Kayıt Belgesi’ alacaklar için kredi faiz oranlarında indirime gitti.

 

İmar barışından daha çok vatandaşın faydalanmasını sağlamak için bir süredir çalışma yürüten üç kamu bankası, bu çalışmasını sonuçlandırdı. Hazırlanan ‘İmar Barışı Kredisi’ 6 Ağustos Pazartesi gününden itibaren başvuru sahiplerinin kullanımına sunulacak.

 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İmar Barışı Kredisi'nden yararlanmak isteyen vatandaşların başvurularını 31 Ekim tarihine kadar e-devlet üzerinden yapması gerekiyor. Başvuru sahipleri, daha sonra imar barışına konu tahakkuk tutarları kadar finansman ihtiyaçlarını Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan 60 aya kadar vade seçenekleriyle 1,33’den başlayan faiz oranları ile kredi olarak karşılayabilecek.

 

Vatandaşlar “Yapı Kayıt Belgesi” almak için 31 Aralık tarihine kadar ödeme yapabilecek. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank’ın İmar Barışı Kredisi vade ve faiz oranları ise şöyle: 20 bin TL’ye kadar 1,33, 20 bin-100 bin TL arası 1,48, 100 bin TL ve üstü için 1,65.

arf

Yukarı