Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi onaylandı

10.05.2017 - 13:54

AK Parti Adana Milletvekili, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Fatma Güldemet Sarı, Çukurova İlçesi Belediye Evleri Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmalarında sona gelindiğini belirtti.

Çukurova ilçesi Belediye Evleri Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi uzun süredir Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda onay bekliyordu. Bakanlıktan 107 ha’lık Çukurova İlçesi Belediye Evleri Mahallesi riskli alanına ilişkin 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları onaylandı.
AK Parti  Adana Milletvekili, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, 22.04.2013 tarihinde riskli alan ilan edilen Belediye Evleri Mahallesinin de plan onay sürecini de her zaman yakından takip ettiklerini söyleyerek, “Belediye Evlerindeki hak sahiplerine müjdelemek istiyorum. 107 ha’lık  Çukurova İlçesi Belediye Evleri Mahallesi riskli alanına ilişkin 1/5000 ölçekli nazım ve 1/ 1000 ölçekli uygulama imar planları da bakanlığın onayından geçti. Planlamada kat yükseklikleri arasında kademeli geçişler öngörülerek, konut ve ticaret alanlar ile birlikte, sosyal ve kültürel tesis alanları, kreş resmi kurum, belediye hizmet alanı, sağlık, eğitim, ibadet alanları, park ve spor alanlarını içeren yaşam alanları olacak. Belediye Evleri Kentsel  Dönüşüm Projesi Adana’ya marka değeri katacak en büyük projelerden biri olacaktır. Proje tamamlandığında ki, başladığı tarihten itibaren 3 yıl içinde tamamlanması öngörülüyor, Adana’nın gözde bir yaşam alanı haline gelecek” dedi. 

yurtiçi

Yukarı