Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Bu ilçeler büyümeye doymuyor

11.10.2017 - 15:48

Esenyurt ve Beylikdüzü hakkında önemli bilgiler veren Gayrimenkul ve yatırım danışmanı Enes Su, bu iki ilçede yatırımın yapmanın sebeplerini sıraladı. 

Son yıllarda adeta bir an da büyüyen ve büyümeye doymayan iki ilçe Esenyurt ve Beylikdüzü. Öyle büyüdü ve gelişti ki megakent İstanbul’un içinde adeta başka bir iki kent halini aldı. Gayrimenkul ve yatırım danışmanı Enes Su, bu denli büyüyen iki ilçe hakkında önemli bilgiler verdi.

YATIRIM YAPMAK İÇİN HER SEBEP VAR
Gayrimenkul ve yatırım danışmanı Enes Su, “Esenyurt’daki konut dokusuna bakarsak, eğiliminin güvenlikli ve sosyal imkanları bol olan site tipi projeler yönünde olduğunu görüyoruz” dedi ve sözlerine devam etti: “Esenyurt Bölgesi İstanbul ulaşım sisteminin tam olarak bel kemiği konumundadır ki bu da şehir insanı için en önemli faktördür. E-5 Karayolu ve TEM Otoyolu’nun orta kısmında ulaşımı kolay bir noktada bulunmaktadır. Orta vadede ulaşım açısından planlanan yatırımlar ile bölgenin daha da büyüyeceğini söyleyebiliriz.
Konumu itibariyle Atatürk Havaalanı’na ve bölgedeki birçok alışveriş merkezine yakın olması ki son yıllarda yatırımcılar ve ev almak isteyenler AVM çevresini tercih ediyor; bu da bölgedeki konut piyasasını hareketlendiren en önemli faktörlerden biridir.”
Avcılar-Beylikdüzü metrobüs projesinin açılması ile birlikte bölgede fiyat artışının hızla ivme kazandığını dile getiren Su, büyümenin en büyük nedenlerinden birisi olarak metrobüs ulaşımını gösterdi. 
“16 km uzunluğundaki Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattı sayesinde bölgeye olan talebin daha da artması beklenmektedir” açıklamasında bulunan Su sözlerine, “Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattı, Mahmutbey istasyonundan başlayarak doğu-batı istikametinde devam edecek ve TEM otoyolunun kuzeyinde Esenkent mahallesinde sona erecek. Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metrosunun ilk durağı olan Mahmutbey istasyonu, Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy ve Kabataş-Mahmutköy raylı sistem hatlarıyla entegre olacak. Metro hattı tamamlandığında bu bölgedeki konut fiyatlarında ikinci bir yükseliş dalgası beklenmektedir” diyerek devam etti. 

GALATA

Yukarı