Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Bursa Yıldırım kentsel dönüşüm ile nefes alacak

10.05.2017 - 13:51

Bursa Yıldırım Belediyesi’nin yürüttüğü kentsel dönüşüm hamlesi ile Esenevler Mahallesi’nin çehresi değişecek.

3 bin 200 hektarlık yüzölçümü bulunan ve bin 125 hektarlık bölümü kentsel dönüşüm ve plan-uygulama alanı ilan edilen ilçede yapılacak revizyon, geleceğin modern şehrini ortaya çıkaracak.
94 bin 900 metrekare alanda yapılacak uygulamalarla birlikte mevcut 384 yapının yerinde modern bir şehrin izleri yükselecek.

“GELECEĞİN YILDIRIM’INI İNŞA EDİYORUZ”
Projeler hazırlanırken dönüşümün tüm aşamalarının titizlikle incelenerek detaylı araştırmalara başvurulduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Dönüşüm projelerimizin felsefesini insan ve vizyon odaklı kentsel gelişme, çevre ve kültür değerlerinin korunması, kentsel, kurumsal ve kültürel dönüşüm ile planlama ve altyapı ilişki sistemi gibi unsurlar oluşturuyor. İnsanlarımızın tüm beklentilerine yanıt verecek şekilde yaptığımız projelendirme çalışmaları esnasında, 50 yıl sonrasını göz önünde bulundurarak planlama yapıyoruz. Bunu yaparken, insan ve doğa arasındaki dengeyi unutmadan, geçmişimizin izleri olan kültürler değerlerimizi koruyan, şehri olduğu kadar, insanları da dönüştüren, altyapı sorunları çözüme kavuşturulmuş bir ideal şehir oluşturuyoruz” dedi.

GALATA

Yukarı