Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

İNŞAAT SEKTÖRÜ 2016’DA REKOR KIRDI

12.06.2017 - 10:34

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişimine rağmen inşaat sektöründe projelerin hızla devam etmesi sonucu 2016 yılının 2015 ve daha önceki yıllara göre çok başarılı geçtiğini ve satışta rekor kırıldığını ifade etti.

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, hain darbe girişimine sahne olan 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra inşaat sektöründe konut satışlarının oldukça arttığını belirterek, “Özellikle 15 Temmuz’dan sonra satışların konut satışlarının çok artmış olması, gerçekten insanlarımızın kendi ülkesine ve milletine olan duyarlılığının bir göstergesidir. İnşaat firmaları gerçekten önemli projelere imza attılar. Ceylan İnşaat olarak biz de 2016 yılında geçen yıllara göre yüzde 20 oranında artışla projelerimizi ve satışlarımızı gerçekleştirdik. 2017 yılından daha çok ümitliyiz.  Özellikle referandumdan sonra yeni sisteme geçişle birlikte gerek konut sektörünün gerekse diğer sektörlerin önünün açıldığı düşüncesindeyim. Önümüzdeki aylarda yurtdışındaki kendi vatandaşlarımız da ülkelerinde çok ciddi yatırımlar yapacak. Konut sektörü bence bugüne kadar kırılmamış bir rekoru kıracak gibi gözüküyor” dedi. 

“2017-2020 ARASINDA 7 TANE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJEMİZ VAR”
Ceylan İnşaat olarak 2017 ve 2020 yılları arasında 7 tane kentsel dönüşüm projelerinin bulunduğu bilgisini veren Ceylan, “Bu projelerimiz; İstanbul’un en güzel yerleri olan Bakırköy, Mecidiyeköy, Levent, Fikirtepe, Göztepe, Bostancı ve Kartal’da yer alıyor. 2 bin 500 konuttan oluşan projelerimizi, 1,5 milyarlık yatırımla önümüzdeki 3 yıl içinde hayata geçirmek istiyoruz. Projelerimizi ‘Zer Kartal’ ya da ‘Zer Mecidiyeköy’ isimleriyle projeyi hangi ilçede yapıyorsak o ilçenin adını vererek gerçekleştiriyoruz. Tüm projelerimizde yabancı isimler yerine yerli isimler kullanıyoruz” diye konuştu.
Kentsel dönüşüm projeleriyle alakalı bakanlığın ciddi anlamda destek verdiğinin altını çizen Ceylan, “Destekle beraber işler hızlandırıldı. Bizzat bakanlık elemanları kentsel dönüşümle ilgili yardımcı oluyorlar” değerlendirmesini yaptı.

GALATA

Yukarı