Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

“Yenilenmesi gereken 7 milyon civarında konut söz konusu!”

08.11.2017 - 14:19

Ülkemizin fay hattı üzerinde olması nedeniyle kentsel dönüşüm uygulamasının uzun yıllar süreceğini düşündüklerini belirten Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, buna bağlı olarak Türkiye’de gayrimenkul sektörünün uzun yıllar canlılığını koruyacağının altını çizdi. 

TALEPTE ARAP YATIRIMCILAR BAŞI ÇEKİYOR
Gelişen ve dönüşen bir Türkiye olma yolunda ilerliyoruz. Peki, Türkiye’nin gayrimenkul yatırım potansiyelini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye yüzyıllardır jeopolitik konumu, doğa ve tarihi güzellikleriyle birçok medeniyete ev sahipliği yaptı. Ülkemiz özellikle Arap yatırımcılar başta olmak üzere birçok yabancı yatırımcının dikkatini çekmeye devam ediyor. Ayrıca çok genç bir nüfusa sahip olmamız da konut talebinin artarak devam edeceğinin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle hem yerli, hem yabancı yatırımcıların taleplerini karşılamak için gayrimenkul yatırımlarının hız kesmeden devam edeceğini düşünüyoruz.

“TÜRKİYE’DE GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ UZUN YILLAR CANLILIĞINI KORUYACAK”
Gayrimenkul sektörünün geleceği hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Fay hattında olan ülkemizin coğrafi koşullarını da göz önünde bulundurduğumuzda yenilenmesi gereken 7 milyon civarında konut söz konusu. Dolayısıyla kentsel dönüşüm uygulamasının uzun yıllar süreceğini düşündüğümüzde Türkiye’de gayrimenkul sektörü uzun yıllar canlılığını koruyacaktır. Hem genç ve dinamik bir nüfusa sahip olmamız hem de gayrimenkul ihtiyacının artarak devam etmesinin yanısıra en güvenilir yatırım enstrümanı olarak da görülmesi, bu ilginin kalıcılığında en önemli faktörler olacaktır.

FİKİRTEPE’DE BİN KONUTLUK PROJE
Yeni kentsel dönüşüm projelerinden bahsedebilir misiniz?

Deprem kuşağında yer alan bir ülke olarak kentsel dönüşüm çalışmalarının daha da hızlanması gerektiğine inanıyorum. Ne zaman olacağı belli olmayan ama uzmanların da açıkladığı önümüzde büyük bir deprem gerçeği bulunmakta. Bu nedenle kentsel dönüşüm çalışmalarının önündeki bürokratik kısıtlamaların en aza indirilerek, riskli alanlardaki çalışmaların bir an önce tamamlanması gerekiyor. Babacan Holding olarak bizler de Fikirtepe bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmasına imza atmaya hazırlanıyoruz. Neredeyse bir mahallenin tamamında yaklaşık bin konut üreteceğiz.

“BİZLER BİR YAŞAM VADEDİYORUZ”
Son olarak yeni projelerinizde sunacağınız imkan ve ayrıcalıklardan kısaca bahsedebilir misiniz?

Hayata geçirdiğimiz projelerimizde özellikle lokasyon ve sosyal donatılara çok önem veriyoruz. Günümüzde artık sadece barınma ihtiyacı için konut sahibi olunmuyor, aslında bizler bir yaşam vadediyoruz. Şehrin merkezinde ulaşımı kolay ve özellikle çocuklu aileler için güvenli, zengin sosyal donatılara sahip projelere imza atıyoruz. 
Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nın tam karşısında, E-5 yolu yakınında konumlanan ‘Babacan Port Royal’ projemiz metroya sıfır konumuyla yatırımcıların dikkatini çekiyor. ‘Babacan Port Royal’ ayrıca yaklaşık 10 futbol sahası büyüklüğünde kamuya ait yeşil parka komşu. 
‘Babacan Premium’ projemiz ise E-5’e 100 metre, metrobüs durağına 100 metre ve Atatürk Havalimanı’na 15 kilometre mesafede konumlanıyor. Projeden İstanbul Üniversitesi ve birçok özel üniversiteye toplu taşıma araçlarıyla 10 dakika içinde ulaşmak mümkün.

GALATA

Yukarı