Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ

20.07.2017 - 15:15

REKLAMCI EROL OLÇAK VE OĞLU ABDULLAH TAYYİP OLÇAK:
AK Parti’nin kuruluşundan bu yana reklamcısı olan Erol Olçak ve 16 yaşındaki oğlu İstanbul’da Boğaziçi Köprüsü’nde halkın üzerine açılan ilk ateş sonucu hayatını kaybetti. 
Askeri darbe girişiminin ardından ellerinde bayraklarla İstanbul Boğaziçi Köprüsü’ne giden Erol Olçak, askerlere ‘yaptıklarının doğru olmadığını ve Türk askerinin vatandaş ile karşı karşıya gelmemelerini’ söyleyerek yanındaki grupla vatandaşlık görevini yerine getirmek istemiş.
Habere göre Erol Olçak zırhlı araçların üzerine monte edilen silahlarla askerin ateş etmesi sonucu 16 yaşındaki oğlu ile beraber vuruldu. Vücuduna üç mermi isabet eden Erol Olçak ağır yaralı olarak hastaneye yetiştirilmeye çalışırken oğlu ise kolundan girip kalbine saplanan mermi ile şehit oldu.
Hayatını kaybeden Arter Ajans’ın sahibi Erol Olçak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 1993’te, İstanbul İl Başkanlığı döneminde tanışmıştı. O tarihten beri birlikte çalışıyorlardı.

GAZETECİ/FOTO MUHABİR MUSTAFA CAMBAZ:
Mustafa Cambaz, 15 Temmuz akşamı arkadaşlarıyla Çengelköy’de oturuyordu. Eve döndüğünde oğlu Beylerbeyi’nde askerlerin yol kestiğini, bir şeyler olduğunu söyledi ve bunun üzerine konuşup tartıştılar. Mustafa Cambaz başta ciddiye almadı olanları, bunu da arkadaşlarını arayarak “Abi yanımızda darbe oluyormuş haberimiz yok” ifadeleriyle dile getirdi.
Daha sonra televizyondan izledikleri üzerine işin ciddiyetini anladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Meydanlara inin” çağrısının hemen ardından sosyal medya hesabından paylaşım yaparak dışarı çıktı.
FETÖ’nün hain askerleri tarafından 15 Temmuz’da kalkışılan darbe girişiminde Yeni Şafak Gazetesi Foto Muhabiri Mustafa Cambaz Çengelköy’de darbeci askerler tarafından göğsünden vurularak şehit edildi.

GALATA

Yukarı