Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Bilişim Medyası Derneği’nden Bahçeşehir Koleji’ne ödül

06.09.2017 - 09:52

Tabletli eğitimde, Robotik ve Kodlama dersleriyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Bahçeşehir Koleji Bilişim Medyası Derneği tarafından “En İyi Tabletli Eğitim&Kodlama ve Robotik” ödülüne layık görüldü. Bilişim Medyası Derneği Başkanı Musa Savaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek ödül töreninde Bahçeşehir Koleji’ne ödül Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan tarafından verildi.

Ülkemizde arama kurtarma çalışmalarına katılan, dünyanın en önemli robotik turnuvasında ödüller kazanan, Stanford, MIT gibi üniversitelerin burslu kabul ettiği öğrencilerin eğitim gördüğü kurum olan Bahçeşehir Koleji, “Kodlama ve Robotik” derslerle uluslararası başarılara imza atıyor. 
Bahçeşehir Koleji okul öncesi eğitim programları içinde yer alan Kodlama ve Robotik dersleriyle, öğrenciler 5 yaşından itibaren kodlama diliyle tanışıyor. Tabletli eğitimle birlikte uygulanan kodlama ve robotik dersleri ile öğrenciler, bilişimsel düşünme becerileri kazanıyor, karşılaştıkları problemlere farklı çözümler üretmeyi öğreniyorlar.
Bu derslerle Türkiye’de bir ilke imza atarak “Geleceğin Eğitim Metotları”nı öğrencileriyle buluşturan Bahçeşehir Koleji üstlenmiş olduğu bu misyon neticesinde Bilişim Medyası Derneği tarafından ödüllendiriliyor.
Ödül takdim seremonisi; BUEK Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Üyesi Mehmet Arslantunalı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

GALATA

Yukarı