Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Doğu ve Güneydoğu’ya sosyal destek müjdesi

17.11.2016 - 15:26

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Güneydoğu Anadolu Projesi ve Doğu Anadolu Projesi kapsamında 2017’den itibaren özellikle sosyal ağırlıklı projelere ağırlık verileceğini bildirdi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) ve Doğu Anadolu Projesi (DAP) ile bölge kalkınmasına bugüne kadar çok önemli katkı sağlandığını söyledi.
Özellikle GAP çerçevesinde bugüne kadar ağırlıklı olarak fiziki ve küçük ölçekli yatırımlara destek verme yaklaşımının benimsendiğine işaret eden Elvan, “Sosyal projelere çok fazla ağırlık verilmemişti ama yeni dönemde, 2017’den itibaren DAP ve GAP idarelerimiz, özellikle sosyal ağırlıklı projelere ağırlık verecek” değerlendirmesinde bulundu.

“İNSAN YETİŞTİRMEYE AĞIRLIK VERECEĞİZ”
Bu çerçevede kadınlara ve gençlere yönelik projelere ağırlık verileceğini bildiren Elvan, şöyle devam etti: “Gençlerin nitelikli vasıflı hale getirilmesi, bunların istihdamına yönelik çalışmalarımız olacak. Kadınlarımıza yönelik programlarımız olacak. Öte yandan kırsal alana yönelik GAP ve DAP idarelerimizde talep edilen hususlar söz konusu oluyor. Bunlara yönelik desteklerimiz de devam edecek. Gayet iyi çalışıyorlar. Önümüzdeki yıldan itibaren sosyal konulara biraz daha fazla ağırlık vereceğiz. İnsan yetiştirmeye daha fazla ağırlık vereceğiz.”

GALATA

Yukarı