Ana içeriğe atla


BANNER

HİZMETİX, 2018’DE 153 BİN KEZ İNDİRİLDİ

18.01.2019 - 17:02

TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI DİJİTAL YAYIN PLATFORMU DERGİLİK, REKORLARLA DOLU BİR YILI GERİDE BIRAKTI. HİZMETİX, 2018’DE 153 BİN KEZ İNDİRİLEREK EN ÇOK OKUNAN EKONOMİ VE İŞ DÜNYASI DERGİLERİNDEN BİRİ OLDU. PLATFORM SAYESİNDE DİJİTAL YAYIN OKUNMA ORANI DA 2017’YE GÖRE 3 KAT ARTIŞ GÖSTERDİ.

Türkiye’deki dijital yayıncılık sektörünün öncüsü Dergilik, 2018’de birçok ilki hayata geçirerek okuma alışkanlıklarına yenilikler katmaya devam etti. Yüzlerce dergi ve gazeteyi tek bir platform üzerinden sunan Dergilik, hali hazırda sadece abonelerine özel yayınlanan birçok yayını da okuyucularla buluşturdu. Platformda, yıl sonu itibarıyla 500’ü yerli 900’ü yabancı olmak üzere bin 400 dergi ve 50 gazete yer aldı. Platformdaki dergilerden biri olan Hizmetix, 2018 yılında toplam 153 bin 150 kez indirilerek en çok okunan ekonomi ve iş dünyası dergilerinden biri oldu.

HİZMETİX, HEDEF KİTLEYE BİRÇOK YOLDAN ULAŞIYOR
Sektörleri sayfalarında buluşturarak firmaların iş hacimlerini artıran ekonomi ve iş dünyası dergisi Hizmetix, hedef kitlesine birçok yoldan ulaşıyor.
Bunlardan birincisi, abonelik. Abone olan firma, dernek ve şahıslara Hizmetix’in her yeni sayısı düzenli olarak kargo ile ulaştırılıyor. Hizmetix, direkt olarak yönetim kurulu başkanları, CEO’lar, genel müdürler ve satınalma müdürlerinin masasına gidiyor.  
İkincisi, fuar sponsorluğu. Çeşitli sektörlere yönelik çok sayıda fuarın basın sponsoru olan Hizmetix, fuar alanlarındaki stantları vasıtasıyla eski ve yeni sayılarını katılımcılara ve ziyaretçilere ulaştırıyor. Bu şekilde yeni okuyucular kazanan Hizmetix, okunma ve takip edilme oranını her geçen gün artırıyor. 
Üçüncüsü, internet ve sosyal medya. Hizmetix, ekonomi ve iş dünyası ile ilgili haber ve yorumlarına web sitesinde de yer veriyor. Haber ve yorumları Instagram, Twitter, Linkedin ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarından da paylaşarak etkileşimi artırıyor.
Dördüncüsü, Dergilik ve İssuu. Hizmetix, dijital yayıncılık sektörünün öncüleri Dergilik ve İssuu (issuu.com)’da da yer alarak iş dünyasının haber, röportaj ve etkinliklerini daha geniş kitlelere ulaştırıyor.

SON 6 AYDAKİ İNDİRİLME ORTALAMASI 21 BİN
Dergilik platformu üzerinden 2018 yılında toplam 153 bin 150 kez indirilen Hizmetix’in aylık ortalama indirilme sayısı 13 bin 922 olarak gerçekleşti. Her geçen gün indirilme ve okunma sayısını artıran Hizmetix’in son 6 aydaki indirilme ortalaması ise 21 bin 290.
12 yıllık geçmişiyle ekonomi ve iş dünyasının en itibarlı dergilerinden biri olan Hizmetix’in Dergilik’te en çok indirilen sayıları ise sırasıyla Temmuz-Ağustos, Aralık ve Ekim oldu. Hizmetix’in Temmuz-Ağustos sayısı 28 bin 752, Aralık sayısı 25 bin 129, Ekim sayısı da 21 bin 500 kez indirildi.

arf

Yukarı